Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.


Muchy w zupie

2014-06-11

Świeże macie muchy? – Prosto z dzisiejszej pajęczynki! – To dla mnie raz. – Talon proszę. Muchy tylko na talony! To znany dialog z fimu „Kingsajz” Juliusza Machulskiego. Nie każdy jednak gustuje w muchach, a przecież także i większe dramaty mogą zdarzyć się w restauracji.

rs-2014-03-32

Restauracja marzeń, czyli przyjazne wnętrze, miła atmosfera, kuchnia na wysokim poziomie i w końcu sprawna oraz dyskretna obsługa. Ta ostatnia ma często wiele do zrobienia. Niektórzy twierdzą nawet, że pracę kelnera można porównać do zadań aktora. Kelner ma być zawsze uśmiechnięty, elastyczny i przygotowany na różne niespotykane sytuacje. Kiedy trzeba nadrabia miną, łagodzi konflikty, jak aktor gra swoją rolę. A niekiedy nie jest ona łatwa. W restauracji może wydarzyć się coś zupełnie nieprzewidzianego, z czym będzie trzeba sobie poradzić, nie narażając przy tym samopoczucia gości oraz reputacji restauracji przy jednoczesnym zażegnaniu potencjalnego problemu.

Odpowiednia procedura

Niespodziewane sytuacje zdarzają się zawsze i każdemu. Nie jesteśmy w stanie uchronić się przed nimi, możemy i powinniśmy natomiast je przewidywać i być na nie przygotowani. Kto z pracowników restauracji nie spotkał się z agresywnymi gośćmi? Sytuacji nieprzewidywalnych, niechcianych może nas spotkać mnóstwo, ważne jest natomiast jak sobie z nimi radzić. Co jako osoby zarządzające restauracją możemy zrobić w przypadkach wyjątkowych, dramatycznych takich jak na przykład zatrucie, kradzież, problem techniczny czy też wizyta gościa „naciągacza”, który nie ma zamiaru zapłacić rachunku? Każdy z nas do tej listy może dodać kilka przykładów z własnego doświadczenia. Te wszystkie zdarzenia mogą mieć jeden wspólny mianownik. Bo choć brzmią groźnie, jesteśmy w stanie nad nimi zapanować oraz zminimalizować skutki ich działania, będąc odpowiednio przygotowani. Aby poradzić sobie z takimi zagrożeniami musimy najpierw je przewidzieć. Do każdej z tych sytuacji przygotować odpowiednią procedurę, mającą na celu minimalizację zagrożenia. Należy omówić ją z podległym personelem, przedstawić zagrożenia, metody działania oraz korzyści wynikające z reakcji zgodnej z naszymi wytycznymi.

Na przykładzie „agresywnych gości” możemy sobie z łatwością wyobrazić, że bez odpowiedniej instrukcji nasi pracownicy mogą reagować bardzo...


Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
rs 2019 05
5/2019   Spis treści »
wrzesień-październik
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności