Czas optymizmu w gastronomii
  
Czas optymizmu w gastronomii

2014-08-24

Badania nastrojów ekonomicznych wskazują, że Polacy coraz bardziej optymistycznie oceniają sytuację gospodarstw domowych. Wyniki finansowe spółek gastronomicznych także dobrze wpływają na nastroje, ale przedsiębiorców.

Wartość Indeksu Nastrojów mBanku wzrosła z -7 do -6. Wskaźnikiem, który przyjął wartość dodatnią (badano trzy wskaźniki) był ten dotyczący oceny gospodarstw domowych. Z 11,9 procent do 13,1 procent wzrósł odsetek pozytywnie patrzących w przyszłość Polaków. Dla uzupełnienia: 56,6 procent badanych przez Instytut Homo Homini na zlecenie mBanku uważa, że sytuacja się nie zmieni, a 30,3 procent mówi o tym, że ulegnie pogorszeniu. Najwięcej pozytywnych głosów było w dużych miastach (17,2 proc.) i wśród mężczyzn (17,6 proc.).

Sklepy wielkoformatowe a gastronomia

Przy okazji warto wspomnieć, że opublikowano raport PMR Sklepy wielkopowierzchniowe. Według prognoz w tym roku wygenerują one ponad 50 procent wartości sprzedaży osiągniętej na rynku artykułów spożywczych. To ciekawa informacja dla tych...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail