Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaKwestia gastronomiczna na ulicach i w centrach handlowych

2014-10-06

Centra handlowe rzucają ulicom handlowym w Polsce nie lada wyzwanie. Przyciągnęły sieciowych najemców, ale także od dwudziestu lat są doskonale zarządzane. Czego nie można powiedzieć o ulicach handlowych.

rs-2014-05-02

To właśnie ta kwestia w ocenie autorów raportu Ulice handlowe opublikowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych jest głównym problemem rozwoju tego typu miejsc. „Główne problemy wynikają z problemów w koordynacji, komunikacji i porozumienia w kwestii ulic handlowych przez wszystkich uczestników rynku: ustawodawców, władz samorządowych, inwestorów i właścicieli nieruchomości oraz najemców. Niejednokrotnie w ich rozwoju nie pomaga polityka miasta dotycząca parkingów miejskich oraz ograniczenia prawne dotyczące możliwości dostosowania powierzchni handlowo-usługowych do wymagań najemców. Do tego dochodzą niedostateczne działania marketingowe zarówno w sferze konsumenckiej, jak i te skierowane do najemców, którzy mogliby zdecydować się na rozwój przy ulicach handlowych. Kolejnym elementem jest konkurencja ze strony handlu w sieci, którego roczne tempo wzrostu sięga 20-25 procent. Czynniki te powodują, że tempo rozwoju ulic handlowych w Polsce nie jest tak zadowalające jak wielu by sobie tego życzyło. Zakładając spełnienie pewnych warunków, jest to jak najbardziej możliwe”. Każde miasto inaczej podchodzi do swych ulic handlowych. Jedynym, które posiada oficjalną strategię rozwoju ulicy handlowej, jest Łódź. Jak ujęta została w poszczególnych miastach gastronomia? Oto wybrane przykłady.

Warszawa

Nie ma jednoznacznej definicji ani granicy ulicy handlowej. W raporcie przyjęto, że są to ulice: Nowy Świat, Chmielna, Mokotowska, obszar Placu Trzech Krzyży oraz wybrane odcinki ulicy Marszałkowskiej oraz Al. Jerozolimskich. Najwięcej lokali na tych ulicach, bo aż 28 proc., stanowi gastronomia. Obok propozycji sieciowych, np. Subway, Sphinx, Starbucks, są też restauracje i kawiarnie o indywidualnym charakterze. W centrach handlowych najemców...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności