Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

Szacunek - słowo klucz dla biznesu

2014-10-06

Po pracownikach poznasz czy twoja restauracja działa dobrze, czy należy coś w niej zmienić. Jeżeli jest wszystko w porządku – nie czytaj dalej tego materiału, jeżeli jednak masz wątpliwości, naucz się jednego – szacunku.

rs-2014-05-15

Jak ja nie lubię smażyć wątróbki! – powiedziała do mnie całkiem niedawno pani pracująca w kuchni jednego z lokali na północy Polski. Przekładała kawałki mięsa na patelnię, na której skwierczał dziwnie wyglądający tłuszcz. Przypominał zużytą maź do smarowania łańcucha. Jeszcze wtedy myślałam, że takie zdanie to przejaw słabości, którą raz na jakiś czas można okazać. Chwilę później zrozumiałam, że wraz z tą sceną szły co najmniej trzy lekcje dla właściciela tej restauracji.

Złe decyzje

Wątróbka, którą przygotowywała owa kucharka, okazała się produktem w pełni narzuconym nie przez szefa kuchni, ale przez samego właściciela i to z wiadomych powodów – ceny. Najtańszy produkt pozwalał mu na maksymalizowanie zysku z obiadu, który oferował w cenie 18 złotych. By zarobić na nim jeszcze więcej, właściciel posunął się do kilku odważniejszych kroków. Wspomniana maź, na której kucharka smażyła wątróbkę, okazała się produktem często uznawanym w polskiej gastronomii za obowiązkowy, mianowicie fryturą, czyli utwardzanym tłuszczem zupełnie nieakceptowanym z punktu widzenia...

Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności