Curry Berlin
 
Curry Berlin

Most Oberbaum nad rzeką Szprewą w Berlinie łączy dzielnice Friedrichshain i Kreuzberg. Pierwsza do niedawna była przyczółkiem kultury alternatywnej, street artu i niewielkich, niedrogich knajpek. Druga przejmuje to zadanie.

rs-2014-05-30

Na moście urzęduje kilka zespołów, które co kilka metrów grają tak, że tłumek gapiów tamuje ruch. Koncert to bruk, sztuka to bruk, nawet jadalnia znajduje się na berlińskim bruku. Siedzimy przy kanale i czekamy na zachód pierwszego wrześniowego słońca. Gdy tylko zgłodniejemy, idziemy na Markthalle Neun, w którym co czwartek odbywa się market street food. W 120-letnim otwartym budynku prosto do dłoni za 5 euro lądują dania kuchni z najdalszych zakątków świata. Są tajskie zupy, przepisy rodem z Ghany, polskie pierogi. – Jesteśmy tutaj od miesiąca i dziennie sprzedajemy około 120 hamburgerów – opowiada mi John, który przygotowuje bułkę z rwanymi kawałkami kurczaka, sosem własnej roboty, rukolą i listkiem miętowym. – Wcześniej prowadziliśmy nielegalną restaurację w mieszkaniu. Teraz jednak jest znacznie trudniej z taką działalnością, więc przenieśliśmy się tutaj i do foodtrucka. Targi przyciągają tłumy ludzi i po godzinie 20 trudno już dostać cokolwiek do jedzenia. Nic jednak nie szkodzi, bo Berlin to jedna wielka uczta street foodu.

rs-2014-05-32

Wurst i...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail