Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaRestauracja Dworu Sanna

2014-10-06

Niewielki czterogwiazdkowy hotel z dużą restauracją na Wyżynie Lubelskiej przyciąga gości wykwintną kuchnią.

rs-2014-05-33

Historia hotelu

Dwór istnieje od XVII wieku, w połowie XIX kupiła go rodzina Kochanowskich (potomków jednego z braci poety z Czarnolasu). Późniejszy pożar strawił zabudowania. Tędy też przebiegały szlaki powstania styczniowego. Lubelszczyzna przebiegała na granicy Królestwa Polskiego i zaboru austriackiego, była miejscem strategicznym dla obu stron. Stacjonowało tutaj wiele pułków rosyjskich, w okolicznych lasach ukrywali się powstańcy. Po jednej z bitew część oddziału przeprowadziła odwrót na teren Wierzchowisk. Kilku rannych powstańców zmarło. Pogrzebano ich pod rosnącym na skraju lasu dębem. Po obcięciu konarów zrobiono z niego żywy krzyż. W 1902 roku za 4 tysiące rubli niszczejący Dwór trafił do rodziny Świdów, którzy nadali mu aktualny charakter. Po wojnie urządzono tutaj szkołę, potem był domem nauczyciela, siedzibą poczty, klubu rolnika i przedszkola. W latach 70. XX wieku przejęty został przez ZHP, dwór niszczał, w końcu kupiła go w 2006 roku Elżbieta i Dariusz Niziowie. Obecnie to luksusowy hotel z 12 pokojami. Każdy pokój jest zaprojektowany na swój własny sposób: Kolonialny, Morski, Motoryzacyjny, Golfisty, Dżokeja, Biały i Francuski.

rs-2014-05-34

rs-2014-05-35


Komunikaty Branżowe

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności