Restauracja Dworu Sanna
 


Restauracja Dworu Sanna

Niewielki czterogwiazdkowy hotel z dużą restauracją na Wyżynie Lubelskiej przyciąga gości wykwintną kuchnią.

rs-2014-05-33

Historia hotelu

Dwór istnieje od XVII wieku, w połowie XIX kupiła go rodzina Kochanowskich (potomków jednego z braci poety z Czarnolasu). Późniejszy pożar strawił zabudowania. Tędy też przebiegały szlaki powstania styczniowego. Lubelszczyzna przebiegała na granicy Królestwa Polskiego i zaboru austriackiego, była miejscem strategicznym dla obu stron. Stacjonowało tutaj wiele pułków rosyjskich, w okolicznych lasach ukrywali się powstańcy. Po jednej z bitew część oddziału przeprowadziła odwrót na teren Wierzchowisk. Kilku rannych powstańców zmarło. Pogrzebano ich pod rosnącym na skraju lasu dębem. Po obcięciu konarów zrobiono z niego żywy krzyż. W 1902 roku za 4 tysiące rubli niszczejący Dwór trafił do rodziny Świdów, którzy nadali mu aktualny charakter. Po wojnie urządzono tutaj szkołę, potem był domem nauczyciela, siedzibą poczty, klubu rolnika i przedszkola. W latach 70. XX wieku przejęty został przez ZHP, dwór niszczał, w końcu kupiła go w 2006 roku Elżbieta i Dariusz Niziowie. Obecnie to luksusowy hotel z 12 pokojami. Każdy pokój jest zaprojektowany na swój własny sposób: Kolonialny, Morski, Motoryzacyjny, Golfisty, Dżokeja, Biały i Francuski.

rs-2014-05-34

rs-2014-05-35Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail