Kto, co i za ile?
 

 
Kto, co i za ile?

2014-11-17

Jak co roku publikujemy raport o zarobkach w gastronomii. Sprawdziliśmy ogólnodostępne dane i te bardziej specjalistyczne raporty. Sami także zebraliśmy dla czytelników informacje o pensjach na terenie Polski

rs-2014-06-30

Odwa tysiące według GUS-u (do 67 tysięcy) było placówek gastronomicznych w Polsce, porównując dane z zeszłego roku i te sprzed dwóch lat. Ponad 24 procent z nich to restauracje (16,2 tys.). Dużo, gdy pomyślimy, że jeszcze dziewięć lat temu stanowiły tylko 10,6 procent rynku gastronomicznego. Mimo mniejszej liczby punktów, przychód w gastronomii wyniósł rok temu 1,3 miliarda złotych więcej niż dwa lata temu i osiągnął sumę 26 miliardów złotych. Widać zatem, że rynek gastronomiczny specjalizuje się i jest wart coraz więcej. Czy przekłada się to na zarobki? Nie!

Dane statystyczne

GUS strukturę...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail