Dwug łos czyli dwa spojrzenia na to samo zagadnienie restauracy jnego menu
 


 


Dwug łos czyli dwa spojrzenia na to samo zagadnienie restauracy jnego menu

2014-11-17

Sergiusz Hieronimczak Po dziesięciu latach pracy w najlepszych restauracjach w Londynie, obecnie jest szefem kuchni w poznańskiej restauracji Zagroda Bamberska, gdzie z pasją odkrywa na nowo dania bamberskie i wielkopolskie. Choć ma doświadczenie w wielu kulinarnych obszarach – polska kuchnia – bogata, eklektyczna, łączącą setki lat tradycji i wpływów międzynarodowych jest jego ulubionym polem działania.

rs-2014-06-37

Po pierwsze – spójność

Tworząc menu warto uzmysłowić sobie, że ważna jest oferta jako całość: od dań, poprzez wystrój, muzykę, styl obsługi i atmosferę. To zestawienie musi być skonstruowane jak najlepszy utwór muzyczny, który buduje potrzebę powracania do niego jak najczęściej. Jako szef kuchni wychodzę z założenia, że aby sprostać wymogom gości, warto przez chwilę zamienić się z nimi miejscami. Tak też zrobiłem.

Po drugie – autentyczność

Kilka dni temu byłem w Bambergu, aby bliżej poznać tamtejszy klimat. Przekonałem się, że nie ma tam nadętego blichtru wielkomiejskich restauracji. W bawarskich restauracjach panuje atmosfera biesiady, gościnności i otwartości. Nie...


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail