Łódzka ziemia obiecana
 
Łódzka ziemia obiecana

Restauratorzy z Łodzi policzyli i wyszło im, że na otwarcie Piotrkowskiej przyszło sto tysięcy gości. Sprawdzamy jak wyremontowany deptak działa na gastronomiczny biznes.

rs-2014-06-43

W czerwcu tego roku po dwóch latach remontu miasto oddało główny deptak mieszkańcom Łodzi. Modernizacja Piotrkowskiej kosztowała budżet 48 milionów złotych i obejmowała 43 tysięcy mkw. nawierzchni z płyt granitowych. Zasadzono 80 drzew, postawiono 178 latarni i około 300 elementów tzw. małej architektury. W ciągu tych dwóch lat miejscowi restauratorzy przeżywali ciężkie dni. – Tam gdzie zaczęto remont był dramat – mówił w naszym wywiadzie opublikowanym w kwietniu tego roku Grzegorz Zieliński, właściciel m.in. Klubu 97 w Łodzi. – Ale później restauratorzy mówią o obrotach o 20-30 procent wyższych niż przed remontem. Stawka czynszu kształtuje się na ulicy Piotrkowskiej na poziomie 30-40 euro za mkw. powierzchni miesięcznie. Na czas remontu restauratorzy mieli od miasta nawet 80-procentową zniżkę czynszu. – Co nie zawsze rekompensowało utrzymanie personelu w gotowości restauracyjnej – emocje studzi Grzegorz Zieliński.

rs-2014-06-45

Kręgosłup Łodzi

Na angażowaniu różnych grup społecznych, gromadzeniu i wymianie informacji o rynku bazuje, przynajmniej w teorii, zarządzanie centrum Łodzi. Jest to idea TCM (Town Centre Managment), która w Polsce działa jedynie w Toruniu i właśnie...


Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail