Łódzka ziemia obiecana
 


 

Łódzka ziemia obiecana

2014-11-17

Restauratorzy z Łodzi policzyli i wyszło im, że na otwarcie Piotrkowskiej przyszło sto tysięcy gości. Sprawdzamy jak wyremontowany deptak działa na gastronomiczny biznes.

rs-2014-06-43

W czerwcu tego roku po dwóch latach remontu miasto oddało główny deptak mieszkańcom Łodzi. Modernizacja Piotrkowskiej kosztowała budżet 48 milionów złotych i obejmowała 43 tysięcy mkw. nawierzchni z płyt granitowych. Zasadzono 80 drzew, postawiono 178 latarni i około 300 elementów tzw. małej architektury. W ciągu tych dwóch lat miejscowi restauratorzy przeżywali ciężkie dni. – Tam gdzie zaczęto remont był dramat – mówił w naszym wywiadzie opublikowanym w kwietniu tego roku Grzegorz Zieliński, właściciel m.in. Klubu 97 w Łodzi. – Ale później restauratorzy mówią o obrotach o 20-30 procent wyższych niż przed remontem. Stawka czynszu kształtuje się na ulicy Piotrkowskiej na poziomie 30-40 euro za mkw. powierzchni miesięcznie. Na czas remontu restauratorzy mieli od miasta nawet 80-procentową zniżkę czynszu. – Co nie zawsze rekompensowało utrzymanie personelu w gotowości restauracyjnej – emocje studzi Grzegorz Zieliński.

rs-2014-06-45

Kręgosłup Łodzi

Na angażowaniu różnych grup społecznych, gromadzeniu i wymianie informacji o rynku bazuje, przynajmniej w teorii, zarządzanie centrum Łodzi. Jest to idea TCM (Town Centre Managment), która w Polsce działa jedynie w Toruniu i właśnie...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail