Brandenburgia - niemiecka Polska
 

 


Brandenburgia - niemiecka Polska

2014-11-17

Do czego może prowadzić promowanie się tradycyjną kuchnią? Do serwowania „sznycla poczdamskiego”, czyli kotleta schabowego na pieczarkach.

rs-2014-06-55

Kawałek cielęciny panierowanej w bułce tartej, usmażony na maśle, a podany z plasterkiem cytryny – tak powinien być przyrządzony sznycel wiedeński. Sznycel polski to po prostu wieprzowy kotlet schabowy. Amatorów tej potrawy nie brakuje także w Niemczech. Gdy w czwartej z kolei restauracji miałem do wyboru schaboszczaka z pieczarkami albo gotowane na parze warzywa, zostałem jaroszem.

rs-2014-06-56

Niemiecka gościnność

rs-2014-06-58

Poczdam to stolica Brandenburgii. Stołowanie się w tamtejszych i okolicznych restauracjach sprawi, że zyskamy nowy pogląd na bliskość kuchni niemieckiej z polską. Gołąbki są dla Niemców tak bardzo narodowym daniem, jak dla mojej babci polski jest przysmak zawinięty w kapuściane liście. Całkiem smaczna wersja brandenburska naszego specjału dostępna jest w...

Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail