Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaNowy rok - nowe wyzwania

2015-02-18

Każdy z szefów kuchni ma własne spojrzenie na otaczającą nas gastronomiczną rzeczywistość. Jedynie dzięki przedstawieniu różnych opinii i wniosków możemy zrozumieć, z jakimi problemami borykają się executive chefs i jakie widzą rozwiązania. Okazuje się, że to, co jest nie do przeskoczenia dla jednego, z łatwością przychodzi innemu z nas.

pws-rs-01-2015-38

1. Ewa Olejniczak, szef kuchni Villa Foksal Warszawa

Jestem z natury osobą przekorną, więc odpowiem nie tak jak wypada, lecz tak jak myślę naprawdę. Wyzwania jakie widzę: • Odwieczny problem z food cost i oczekiwaniem gości, aby menu na event kosztowało 50 złotych i w tej cenie zawierało kawior, polędwice wagu, homary i szampana. • Wariackie poszukiwanie gości, którzy zrozumieją, iż fury jedzenia na talerzu to przeszłość. Nam szefom kuchni zależy, aby nasi goście doceniali smak, walory wizualne i świeżość produktów, które tak troskliwie wybieramy. Nie chodzi o to, żeby się objeść… • Być lepszym kucharzem każdego dnia. Problemy, które należy rozwiązać: Branża jest tak różnorodna, że trudno generalizować wszystkie problemy. Kawiarenka z croissantami ma inne niż hotel z kilkudziesięcioma pokojami, to oczywiste. Z mojego doświadczenia wiem, że szefowie-kobiety wciąż będą się zastanawiać, czy zajść w ciążę. Zadają sobie bowiem pytanie: czy ich kariera na tym ucierpi? Obawiam się, że niestety zazwyczaj tak właśnie bywa. Natomiast szefowie obu płci będą bezustannie poszukiwać sposobu, by zachwycić i powalić na kolana konkurencję. I tu rozwiązanie wydaje mi się banalne. Wystarczy gotować zgodnie z samym sobą, uwolnić duszę artysty. Wówczas nikt inny nas nie skopiuje. Przecież każdy ma inne emocje i marzenia, które może przelać na talerz. Problemy z produktami i dostawcami odchodzą w dal, konkurencja jest coraz większa i firmy zaopatrujące punkty gastronomiczne są zmuszone być bardziej elastycznymi. Podsumowując: ,,gdy ktoś chce, szuka sposobów, gdy ktoś nie chce, szuka powodów”.

2. Adam Woźniak, szef kuchni w Restauracji Mercato – Hotel Hilton Gdańsk

Problem z dostawcami w branży gastronomicznej trwa nie od dziś. Zwalczanie go jest nieustannym wyzwaniem dla szefów kuchni. Dla szefa kuchni to właśnie produkt jest priorytetem na drodze do stworzenia dania, które zachwyci jego gości. Największy problem pojawia się już na początku. Jeżeli otrzymamy coś, co jakościowo nie spełnia naszych oczekiwań – efekt nie jest zadowalający. I to, mimo zapewnień ze strony producenta, dzieje się tak nagminnie. Jak temu zapobiec? Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie małych, lokalnych dostawców – pasjonatów, którzy potrafią zapewnić oczekiwaną jakość. Dzięki nim jesteśmy w...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności