Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaCatering - Szansa prosta do zmarnowania

2015-02-18

Zaprzyjaźniona z naszą redakcją placówka edukacyjna zmuszona została do zmiany dotychczas działającego cateringu na inny. W końcu wybrała inny wariant… Otworzyła kuchnię u siebie.

pws-rs-01-2015-41

Z firmy cateringowej odchodzi szef kuchni. Okazuje się, że jest tą osobą, dzięki której wszystko w biznesie działało. Dania przysyłane są na czas, ale mają mniejszą gramaturę, a często nie są takie jak zamówiono. – Szczytem było, gdy nowa szefowa kuchni wytłumaczyła mi, że nie przysyłali kanapek z szynką, bo przecież nie zaserwują zepsutej – mówi dyrektorka przedszkola. Pogarszająca się usługa nie wiązała się tylko z odejściem szefa kuchni, ale także z sukcesem firmy cateringowej! (sic!) Przedsiębiorstwo serwuje kuchnie ekologiczną do przedszkoli, czyli bardzo konkretnego i wymagającego klienta. Podpisanie kolejnych umów o współpracę z nowymi placówkami, sprawia, że nie mają możliwości utrzymać jakości i zaniedbują wcześniejszych klientów.

Oszczędności na własnym

Dyrektorka nie ma wyjścia i musi znaleźć nową firmę cateringową. Okazuje się, że jest to droga przez mękę. – Przychodzili właściciele nieprzygotowani do rozmowy, przestraszeni – mówi dyrektorka. – W końcu pojawia się światełko w tunelu. Szef jednej firmy, mający doświadczenie z podobnym klientem, zgadza się dostarczać usługi. Na początku współpraca wygląda różowo, ale w końcu pojawiają się problemy podobne jak z poprzednim dostawcą. Właściciel przedszkola ma dosyć zwracania uwagi firmie i postanawia zbudować własną kuchnię. W ciągu miesiąca przystosowuje część lokalu do tych potrzeb, kupuje potrzebny sprzęt, szuka szefowej kuchni. Jak dotąd są zadowoleni. Sam food cost pierwszego miesiąca działalności nowej kuchni stanowi 25 procent tego, co przedszkole płaciło firmie cateringowej do tej pory. Wraz z pensją nowych pracowników to 50 procent wcześniejszych kosztów. Jak na tego typu działalność to dużo, ale do poprawy, gdy tylko wdrożone zostaną odpowiednie procedury. I tak przedszkole oszczędza, a karmienie dzieciaków odbywa się bez żadnych problemów. Porcje opracowuje dietetyk. Można zatem przypuszczać, że opinia o przedszkolu będzie coraz lepsza, a tym samym przyciągnie nowych klientów.

pws-rs-01-2015-42

Pokusa poszerzenia usług restauracyjnych

Historię opowiadamy jako przestrogę. Warto przemyśleć swój biznesplan i nie przyjmować ofert, które obniżą standardy usługi...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności