Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaFoodtruckowa wojna

2015-02-18

Raporty w Stanach Zjednoczonych mówią o ponad 4,1 tysiąca food trucków działających w niemal trzystu miastach. Biznes na kółkach to twardy orzech do zgryzienia dla tradycyjnych restauratorów. Sprawdziliśmy jak jest w Polsce.

pws-rs-01-2015-43

Nie mam nic przeciwko food truckom – mówił dla portalu CBS News Gavin Coleman, właściciel waszyngtońskiego The Dubliner. – Ale utrudniają one życie restauratorom. Akurat w czasie lunchu przed jego restaurację podjeżdża food truck, który kradnie klientów, korzystających do tej pory z jego oferty. Wyższością food trucka jest jego mobilność. Pojawia się tam, gdzie są klienci. Restauracja działa w jednym miejscu przez cały dzień. Niektóre miasta w Stanach walczą już z food truckami. Przykładowo w Chicago nie mogą stać przed restauracjami bliżej niż 60 metrów, w Sacramento i Pittsburghu mają obowiązek przemieszczać się co pół godziny. Większość miast jednak nie reguluje tych przepisów.

Uzupełnienie biznesu

Przed stołeczną Made in Wola stoi barakowóz przypominający food trucka. – To tylko reklama naszej restauracji – mówi Olga Kaczyńska, manager lokalu. – Mamy swój styl i taki pomysł reklamy wpisuje się w wizerunek restauracji. Nie wszyscy jednak ograniczają się do postawienia foodtrucka jako reklamy. Sieć restauracji 7th Street otwiera...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności