Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaRezydencja z Chlewisk

2015-03-25

Wystarczy poprosić kelnera, aby przekonać się, jak zmieniał się w ostatnich latach wystrój najpierw restauracji, a potem hotelu Manor House położonego w Chlewiskach pod Szydłowcem.

pws-2015-01j-01

pws-2015-01j-02

Dostaniemy trzy albumy z udokumentowanymi zmianami wystroju, a także pomysłu na to miejsce. To także historia ewoluujących gustów Polaków. Z restauracji z ciężkimi biesiadnymi stołami powstała knajpka z dziesięcioma stolikami na trzydzieści pięć miejsc. Z hotelu, w którym pokoje wystrojem przypominały pensjonaty w Zakopanem, stajemy raz w minimalistycznych apartamentach (Pałac), czy też rustykalnych pokojach (stajnia Platera), w których słychać muzykę relaksacyjną.

Konkurencja dla pałacu

Powiat szydłowiecki według rankingów statystycznych jest najbiedniejszym w Polsce, ze stopą bezrobocia sięgającą niemal 40 procent. A tutejsi twierdzą, że i tak to zaniżone wyniki. W takim miejscu od piętnastu lat działa hotel zatrudniający ponad 60 osób, który w tym roku wymieniany jest wśród najlepszych na Mazowszu przez przewodnik Gault & Millau: „to XV-wieczny gotycki zamek, przebudowany w XVIII wieku na klasycystyczny pałac. W zbudowanej z piaskowca Stajni Platera znajduje się restauracja, pokoje hotelowe i przestrzeń rekreacyjna”. Tutejszy sukces drzemie nie tylko w wypracowaniu sobie dobrej opinii wśród gości, ale także bliskości Warszawy (140 kilometrów). Manor House nie ma w zasadzie konkurencji w pobliżu stolicy. Restauracje hotelowe Warszawianki czy Ossy skierowane są do klientów typowo konferencyjnych. W Manor House także w ciągu tygodnia spotkamy tego typu klientów, ale to niewielki pałacyk w przepięknym ogrodzie, z bardzo dobrze rozwiniętą ofertą SPA i solidną, konsekwentną gastronomią. Nowym konkurentem może okazać się resort Talaria Ladies SPA w Trojanowie pod Garwolinem (90 kilometrów od Warszawy). Jest jednak mały problem. Talaria, która będzie działała od marca tego roku, jest hotelem SPA tylko dla kobiet. Manor House nie udostępnia jedynie swojego miejsca dzieciom poniżej 13 roku życia, ale mężczyzn w swe progi przyjmuje. Jedynym, który może konkurować z Manor Hous'em jest Narvil. Co prawda hotel z Serocka ma charakter konferencyjny, ale posiada ekskluzywną restaurację Aruana, powadzoną przez Witka Iwańskiego. Dla niego zjeżdżają goście indywidualni z całej Polski, o nim to mówi się jako o szefie kuchni, któremu należą się gwiazdki Michelina.

Wychować personel

Restauracji Manor House od roku szefuje Anna Tomczyk, związana z tutejszą kuchnią od...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności