Gdańsk - czynsz i ogródki miejskie
  
Gdańsk - czynsz i ogródki miejskie

2015-06-11

Dwa lata temu restauratorzy w Gdańsku narzekali na problemy z wywozem śmieci i braki kadrowe, w zeszłym roku problemy były z reklamami i ogródkami. Co czeka ich w tym roku?

pws-2015-06a-54

P rzez ostatnie lata część przedsiębiorców w najbardziej reprezentacyjnej części miasta bardzo swobodnie sobie w kwestii ogródków gastronomicznych poczynało. Publikacje z lokalnej prasy mówią o lokalach, które stawiały ogródki bez żadnych pozwoleń. Na niektóre restauracje, np. Kleopatra, została według strony Trojmiasto.pl nałożona kara w wysokości ponad 47 tysięcy złotych. Powód? Nielegalna działalność ogródka. Władze miasta wydają zezwolenie na działalność ogródków od 1 kwietnia do 31 października z możliwością przedłużenia terminu. Wystarczy zachować zgodność jego formy z wcześniej zaopiniowanym projektem. Z tej możliwości korzystało wiele restauracji, ale w zeszłym roku był z tym problem. Po pierwsze dlatego, że duża część przedsiębiorców nie złożyła na czas projektów o przedłużenie ogródka na okres zimowy. Do urzędników wpłynęła także informacja od restauratorki z ulicy Długiej, że pod podestami, na których stoją ogródki, zagnieździły się szczury. Miasto kazało podesty...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail