Architekt na spacerze po Krakowie
  
Architekt na spacerze po Krakowie

2015-06-11

Każdy ma swój sposób patrzenia na miasto. Poprosiliśmy architekta, aby pospacerował po Krakowie. Oto co z tego wyszło.

pws-2015-06a-56

W ostatnich tygodniach wiele czasu spędziłem w tym pięknym mieście nadzorując realizację jednego z moich projektów. O powstawaniu winnicy przy gruzińskiej restauracji w samym sercu Krakowa postaram się szczegółowo opowiedzieć przy kolejnej okazji. Podczas pobytu wolny czas przeznaczyłem na poznanie najciekawszych wnętrz krakowskich restauracji. Swoją uwagę skupiłem na niebanalnych i stworzonych z konsekwentnym zamysłem miejsc. Pierwsze moje kroki skierowałem w okolice Rynku Głównego.

pws-2015-06a-57

The Dorsz, Świętej Anny 4

Jest to miejsce o charakterze brytyjskiego fish & chips. Piękne, surowe wnętrze robi wrażenie. Atmosferę tworzy starannie zaprojektowana ściana z fragmentów sklejki, kolorowe krzesła przy białych stołach uzupełnione licznymi elementami w stylu retro. Ten przestronny lokal ma dwa poziomy. Ściany w piwnicach z nagiego jasnego wapienia zostały podkreślone pomalowanym na czarno sklepieniem. Jest to miejsce, w którym cyklicznie odbywają się prezentacje filmów, koncertów. Osobny bar umożliwia organizowanie imprez zamkniętych. Bardzo prostym rozwiązaniem jest zastosowanie wielkich drewnianych szpuli na przewody elektryczne jako stołów. Widziałem już takie pomysły, ale w tym lokalu prezentują się bardzo efektownie. W The Dorsz została zastosowana posadzka z szarej żywicy epoksydowej. Liczne bakelitowe puszki łączące przewody wiszących lamp tworzą spójnie zaplanowaną i konsekwentnie zrealizowaną całość. Ed Red, Sławkowska 3 Odkryciem była restauracja Ed Red nieopodal Rynku Głównego. Tuż po wejściu do środka mój wzrok przykuła wielka szafa chłodnicza, a właściwie co najmniej kilkaset kilogramów...

Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail