Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaArchitekt na spacerze po Krakowie

2015-06-11

Każdy ma swój sposób patrzenia na miasto. Poprosiliśmy architekta, aby pospacerował po Krakowie. Oto co z tego wyszło.

pws-2015-06a-56

W ostatnich tygodniach wiele czasu spędziłem w tym pięknym mieście nadzorując realizację jednego z moich projektów. O powstawaniu winnicy przy gruzińskiej restauracji w samym sercu Krakowa postaram się szczegółowo opowiedzieć przy kolejnej okazji. Podczas pobytu wolny czas przeznaczyłem na poznanie najciekawszych wnętrz krakowskich restauracji. Swoją uwagę skupiłem na niebanalnych i stworzonych z konsekwentnym zamysłem miejsc. Pierwsze moje kroki skierowałem w okolice Rynku Głównego.

pws-2015-06a-57

The Dorsz, Świętej Anny 4

Jest to miejsce o charakterze brytyjskiego fish & chips. Piękne, surowe wnętrze robi wrażenie. Atmosferę tworzy starannie zaprojektowana ściana z fragmentów sklejki, kolorowe krzesła przy białych stołach uzupełnione licznymi elementami w stylu retro. Ten przestronny lokal ma dwa poziomy. Ściany w piwnicach z nagiego jasnego wapienia zostały podkreślone pomalowanym na czarno sklepieniem. Jest to miejsce, w którym cyklicznie odbywają się prezentacje filmów, koncertów. Osobny bar umożliwia organizowanie imprez zamkniętych. Bardzo prostym rozwiązaniem jest zastosowanie wielkich drewnianych szpuli na przewody elektryczne jako stołów. Widziałem już takie pomysły, ale w tym lokalu prezentują się bardzo efektownie. W The Dorsz została zastosowana posadzka z szarej żywicy epoksydowej. Liczne bakelitowe puszki łączące przewody wiszących lamp tworzą spójnie zaplanowaną i konsekwentnie zrealizowaną całość. Ed Red, Sławkowska 3 Odkryciem była restauracja Ed Red nieopodal Rynku Głównego. Tuż po wejściu do środka mój wzrok przykuła wielka szafa chłodnicza, a właściwie co najmniej kilkaset kilogramów...

Aktualności

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności