Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaPromowanie kuchmistrza

2015-08-20

Czy promować restauracje przez osobowość kuchmistrza? Na to pytanie można sobie odpowiedzieć, jeżeli mamy na tym stanowisku osobę, która jest w stanie udźwignąć ciężar wystąpień publicznych i ochotę poświęcać wolny czas na działania marketingowe.

pws-2015-08a-27

Na początku odpowiedź wydaje się banalna, bo jeśli zastosować podstawowe zasady promocji, każdy pracownik przedsiębiorstwa jest PR-owcem, każdy wewnątrz i na zewnątrz promuje swoje miejsce pracy. Jeżeli już mówimy o restauracji bądź hotelu, to większy ciężar spoczywa na barkach osób pracujących na froncie, takich jak odźwierny, recepcjonista, barman, kelner, manager. Osoby, które na co dzień nie mają styczności z gościem, także mają zadania PR-owe, ale po pracy. W obu przypadkach należy spodziewać się samych korzyści, pod warunkiem, że pracownik będzie chwalił się miejscem zarobku. Dlatego właściciele i managerowie powinni zadbać o atmosferę i odpowiednie wynagrodzenie. Niezadowolony pracownik będzie nam robił czarny PR, który może wpłynąć na złe notowania przedsiębiorstwa w branży HoReCa, wśród potencjalnych nowych pracowników każdego szczebla i wśród dostawców. Niestety polscy przedsiębiorcy prowadzący hotele czy restauracje nie dbają o to i nie doceniają wartości tych działań. Celowo podkreśliłem, że „polscy przedsiębiorcy” czy osoby zarządzające, bo w sieciach międzynarodowych jest to standardem. Podczas budowy struktury działania naturalnym jest, że musi pojawić się dział public relations, a – z całym szacunkiem – najczęściej PR jest u nas mylony ze sprzedażą na zasadzie „o ile więcej będę miał gości po działaniach PR-owych?”. Dlatego apeluję, abyśmy dbali o ten element, budując nasz gastronomiczny biznes, bo PR w gastronomii składa się z drobnych zaplanowanych na kilka lat do przodu szczegółów, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz przedsiębiorstwa.

Restauracja poparta nazwiskiem

Kuchmistrz nie kojarzy się nam już z facetem z nadwagą,...

Polecamy

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności