Trendy w gastronomii 2016
 

 
Trendy w gastronomii 2016

Jak zmieniają się nawyki konsumentów? Czasem zmiany są na tyle stopniowe i powolne, że trudno to uchwycić i zauważyć, zawsze jednak warto obserwować, jak zmieniają się nasi potencjalni klienci i jakie idee są trendy. O wskazanie dwunastu najważniejszych trendów pokusiła się Jenny Ziegler, analityk rynku w zakresie żywności, zatrudniona w wywiadowni gospodarczej Mintel. Oto co jej zdaniem będzie najważniejsze dla konsumentów w 2016 roku.

rs 2015 11e 34

Alternatywy na każ dym kroku

 Wegetariańskie burgery i produkty bez nabiału nie są już substytutami przeznaczonymi przede wszystkim dla osób o szczególnych potrzebach dietetycznych i ścisłych wegetarian. Przeciwnie, coraz większa grupa nietradycyjnych źródeł białka i możliwość stosowania zamienników przemawiają do przeciętnego konsumenta. Na dzisiejszym rynku to, co kiedyś nosiło miano alternatywy, staje się głównym nurtem. 

Sz tuczność to wróg nr 1

Zapotrzebowanie klientów na mniej przetworzone jedzenie sprawia, że producenci żywności zmuszeni są usuwać ze składu swoich produktów sztuczne składniki. Ci, którzy tego nie zrobią, będą spotykać się co najmniej z naganą ze strony konsumentów, którzy poszukują naturalnych list składników, które łatwo rozpoznać. 

Nowa rzeczywistość jest eko

Ludzi martwią susze i inne katastrofy naturalne, przejmują się marnowaniem jedzenia. Wpływają one zatem nie tylko na międzynarodowy rynek obrotu żywnością, lecz także na jej przygotowanie i produkcję. W nadchodzącym roku zrównoważony rozwój stanie się nie tylko czymś, co robi się z myślą o przyszłości, ale nieodzownym elementem...


Restauracja 6/2015, RYNEK
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail