Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama
Reklama

Światło, które buduje nastrój

Światło jest ważne nie tylko dlatego, że dzięki niemu nie wpadamy na ściany. Za pomocą światła można wpływać na ludzkie samopoczucie – na przykład tworzyć atmosferę lokalu. A także ułatwiać obsłudze pracę.

rs 2015 11f 20rs 2015 11f 19rs 2015 11f 18

Istnieją trzy podstawowe metody oświetlania pomieszczeń: ogólna, punktowa i mieszana. Możemy więc oświetlić pomieszczenie równomiernie tak, aby w ciemniejszych zakamarkach nie zabrakło światła, a najciekawsze elementy wystroju naszej restauracji dzięki światłu zyskały dodatkową oprawę. Jeśli dodamy do tego punktowe kinkiety, światło stanie się jeszcze bardziej równomierne i miękkie. A najczęściej po prostu pomieszamy te dwie metody. 

Ciemno źle, jasno też źle

Do oświetlenia pomieszczeń wykorzystuje się szereg różnych źródeł światła – od tradycyjnej żarówki i żarówki halogenowej, poprzez świetlówki i lampy metalohalogenkowe, aż do nowoczesnych energooszczędnych źródeł LED. Każde ze źródeł światła charakteryzuje się pewnymi parametrami, takimi jak np. strumień świetlny, czyli ilość...Łukasz Czapski

Restauracja 6/2015, STYL & DESIGN

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© 2015 ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne