Jak karmić maluchy? Interaktywnie!
 


Jak karmić maluchy? Interaktywnie!

Jeszcze kilka lat temu dziecko w restauracji nie było przedmiotem specjalnej uwagi. Zwykle jadło dania wybierane przez rodziców, którzy dzielili się swoim posiłkiem, a o ich rozrywkę musieli dbać sami. Często okazywało się, że znudzone dziecko domagało się szybkiego opuszczenia lokalu, co w efekcie dawało skojarzenie: dziecko w restauracji to kłopot.

rs 2016 02ax 05

 Naszczęście dziś zmienia się to radykalnie i to z korzyścią dla każdej ze stron. Dzieciaki, a zatem i rodzice, chętniej odwiedzają restauracje, a ich właściciele przeliczają zyski z wizyt rodzin z dziećmi. Jak to się dzieje? 

Gnocchi zamiast nuggetsów

Kiedyś był głównie rosół, panierowane kąski z kurczaka i frytki, koniecznie z keczupem. Dziś menu dziecięce zmienia zarówno swój wygląd, jak i sposób przekazu. Wiele restauracji postawiło na dbałość o walory smakowe, a dania dla najmłodszych oparły o świeże, kolorowe, a także naturalne i nieprzetworzone produkty, pozbawione nadmiaru tłuszczu i soli. Za cel postawiły sobie pobudzenie apetytu dzieci i nacieszenie ich oczu, a następnie zadowolenie i najedzenie. Wśród propozycji dla najmłodszych znajdziemy dziś m.in. uwielbianą przez dzieci zupę pomidorową z małymi grzaneczkami i kroplami śmietanki dostępną przez cały rok, ale też, w wybranym sezonie, aromatyczną zupę dyniową z pestkami i śmietanką czy krem z białych i zielonych szparagów serwowanych pół na pół na jednym talerzu, co zwiększa zainteresowanie dzieci daniem. Do listy dołączyły dania z różnego rodzaju makaronami – nie wystarcza już zwykłe spaghetti z sosem pomidorowym, pojawiają się pulpeciki z mięsa drobiowego, gnocchi z sosami śmietanowymi, penne z dodatkiem chrupiących warzyw i boczku, włoskie pierożki ravioli z cielęciną, a wszystko to na różnokolorowych makaronach. W menu znajdziemy również piętrowe grzanki z warzywami, szynką i serem, burgery z dodatkiem filetu rybnego lub indyka, a nawet tortille. Właściciele restauracji oferujących inne niż polska kuchnie coraz śmielej pokazują w menu, co jadają maluchy w danym kraju – nie dziwi zatem, że grecka restauracja nie...Anna Dębska

Restauracja 1/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail