Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaJak karmić maluchy? Interaktywnie!

Jeszcze kilka lat temu dziecko w restauracji nie było przedmiotem specjalnej uwagi. Zwykle jadło dania wybierane przez rodziców, którzy dzielili się swoim posiłkiem, a o ich rozrywkę musieli dbać sami. Często okazywało się, że znudzone dziecko domagało się szybkiego opuszczenia lokalu, co w efekcie dawało skojarzenie: dziecko w restauracji to kłopot.

rs 2016 02ax 05

 Naszczęście dziś zmienia się to radykalnie i to z korzyścią dla każdej ze stron. Dzieciaki, a zatem i rodzice, chętniej odwiedzają restauracje, a ich właściciele przeliczają zyski z wizyt rodzin z dziećmi. Jak to się dzieje? 

Gnocchi zamiast nuggetsów

Kiedyś był głównie rosół, panierowane kąski z kurczaka i frytki, koniecznie z keczupem. Dziś menu dziecięce zmienia zarówno swój wygląd, jak i sposób przekazu. Wiele restauracji postawiło na dbałość o walory smakowe, a dania dla najmłodszych oparły o świeże, kolorowe, a także naturalne i nieprzetworzone produkty, pozbawione nadmiaru tłuszczu i soli. Za cel postawiły sobie pobudzenie apetytu dzieci i nacieszenie ich oczu, a następnie zadowolenie i najedzenie. Wśród propozycji dla najmłodszych znajdziemy dziś m.in. uwielbianą przez dzieci zupę pomidorową z małymi grzaneczkami i kroplami śmietanki dostępną przez cały rok, ale też, w wybranym sezonie, aromatyczną zupę dyniową z pestkami i śmietanką czy krem z białych i zielonych szparagów serwowanych pół na pół na jednym talerzu, co zwiększa zainteresowanie dzieci daniem. Do listy dołączyły dania z różnego rodzaju makaronami – nie wystarcza już zwykłe spaghetti z sosem pomidorowym, pojawiają się pulpeciki z mięsa drobiowego, gnocchi z sosami śmietanowymi, penne z dodatkiem chrupiących warzyw i boczku, włoskie pierożki ravioli z cielęciną, a wszystko to na różnokolorowych makaronach. W menu znajdziemy również piętrowe grzanki z warzywami, szynką i serem, burgery z dodatkiem filetu rybnego lub indyka, a nawet tortille. Właściciele restauracji oferujących inne niż polska kuchnie coraz śmielej pokazują w menu, co jadają maluchy w danym kraju – nie dziwi zatem, że grecka restauracja nie...Anna Dębska

Restauracja 1/2016, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności