Wodna wieża - Przyszłość pierwszej Restauracji z Przyszłością w historii
 


Wodna wieża - Przyszłość pierwszej Restauracji z Przyszłością w historii

– Restauracja z Przyszłością była pierwszym wyróżnieniem, od którego się zaczęło – chwali siebie (i trochę nas, bo mieliśmy nosa) Agnieszka Leszek-Kania, współwłaścicielka Wodnej Wieży w Pszczynie. Dwa lata temu jej restauracja zwyciężyła w konkursie Restauracja z Przyszłością 2013, a dziś nasz dyplom wisi na jednej ścianie z tymi od Gault et Millau czy Poland 100 Best Restaurants.

rs 2016 02ax 21rs 2016 02ax 20rs 2016 02ax 19rs 2016 02ax 18

 

W ostatnim numerze „Restauracji” pisaliśmy o tym, jak trudnym rynkiem gastronomicznym jest konurbacja śląska. Raptem kilka restauracji, które skutecznie wpisują się w nurt fine dining, jest tylko jednym z dowodów tych trudności. Pisaliśmy też, że niby to konurbacja, czyli takie wielkie miasto o wielu centrach, ale jednak w Katowicach – największym z tych centrów – jest kiepsko, a w pozostałych to już zupełnie źle. 

Kolacje dla biznesu

Tymczasem ma to też swoją drugą stronę. I na tej drugiej stronie jest Wodna Wieża w Pszczynie, miejsce zaczarowane na wiele sposobów. No bo po pierwsze – w trzydziestotysięcznej Pszczynie. Oczywiście nie mamy nic do małych miast, wręcz przeciwnie, lubimy je – a takie uporządkowane i ładne, ze śliczną starą częścią i kompleksem pałacowo-parkowym nad uregulowaną rzeczką, lubimy wyjątkowo. Ale wykwintna restauracja ze średnią ceną za danie główne w okolicach 65 złotych (a zatem rachunek za dwie osoby z winem wyniesie co najmniej te 250 złotych), w mieście tej wielkości, i to – co najciekawsze – w restauracji niehotelowej, to jednak odważny pomysł. Ale, jak się okazuje, z tytułową przyszłością, bo restauracja działa już pięć lat i nic nie zapowiada zmiany tego stanu rzeczy. A to głównie dzięki śląskiemu i małopolskiemu biznesowi, bo do Pszczyny równie łatwo trafić z Katowic, co i z Krakowa, dzięki uprzejmości autostrady A4. Wystarczy że jeden z biesiadników ofiarnie zrzeknie się korzystania z uroków tutejszego humidora do przechowywania butelek z winem, fantastycznie wpisanego w...Przemysław Bociąga

Restauracja 1/2016, STYL & DESIGN
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail