Logistyka w cateringu
 
Logistyka w cateringu

Catering to nie tylko przygotowywanie potraw i serwowanie ich u klienta. Właściwie samo karmienie ludzi to tylko kropka nad i. A samą literką jest olbrzymie przedsięwzięcie o charakterze głównie logistycznym, które wiąże się z potrzebą dokładnego zaplanowania łańcucha dostaw, wizji lokalnej na miejscu planowanej imprezy i sporządzenia listy sprawdzającej.

rs 2016 04c 15

W związku z chęcią dalszego rozwoju restauracji, zapadły decyzje iż jej oferta zostanie p o s z e r z o n a o ofertę cateringową. Zaplecze przeszło adaptację, warunki higieniczne zostały spełnione, sprzęt zakupiony, menu gotowe. Z nieukrywaną radością przyjęty został fakt, że nowa forma sprzedaży spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony gości. Niestety już po pierwszych realizacjach pojawiły się pierwsze małe problemy, które na szczęście udało się przezwyciężyć. A to zabrakło pojemników na odpadki, a to auto z resztą obsługi dojechało w ostatniej chwili, innym razem kucharze zapomnieli zabrać chochli do zupy itp. Oczywiście takie sytuacje mogą się zdarzyć, jednak raczej w kategorii przypadku, aniżeli formy stałej. Istnieją pewne sposoby, które pozwalają zminimalizować występowanie tego typu sytuacj. 

Planowanie, planowanie, planowanie

Cała otoczka i wrażenie – perfekcyjnie nakryte stoły, profesjonalna obsługa serwująca pyszne dania i oczywiście zadowoleni goście – to tak naprawdę efekt całego wielkiego przedsięwzięcia. Cała operacja rozpoczęła się już w chwili przyjęcia zamówienia od kontrahenta. Już wtedy powinny paść podstawowe pytania dotyczące samej realizacji wydarzenia. To, kto je zada ze strony restauracji, również powinno być wcześniej ustalone. Im precyzyjniej zostaną obowiązki podzielone pomiędzy poszczególne osoby w zespole, tym lepiej uda się ustalić odpowiedzialność za powierzone zadania. Dzięki temu będzie można na poszczególnych etapach weryfikować postęp realizacji prac, co z kolei daje możliwość szybkiej reakcji. Okazać się może, że pewne zlecenia mają się już ku końcowi, a inne nie ruszyły jeszcze z miejsca, bo napotkały na różne przeciwności. Warto zatem poświęcić wystarczająco dużo czasu na samo zaplanowanie cateringu. Ułożenie jak najbardziej szczegółowego projektu konkretnego wydarzenia nie tylko usprawni pracę, ale i zdecydowanie ją przyspieszy. Od planu pracy na poszczególne dni na dokładnych godzinach w...Radosław Fischbach

Restauracja 2/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail