Usiądźmy sobie na dworze
 

 
Usiądźmy sobie na dworze

Możliwość zjedzenia lub wypicia czegoś zimnego na świeżym powietrzu to jeden z podstawowych wymogów, które klienci stawiają knajpom w ciepłym sezonie.

Raczej chłodny klimat naszego kraju nie jest tu wymówką, wręcz przeciwnie – im mniej lata, tym bardziej nasi goście chcą z niego korzystać. A konkurencja nie śpi i każdego ciepłego dnia lokale z atrakcyjnym ogródkiem będą korzystać na tej olbrzymiej przewadze konkurencyjnej. O czym pamiętać urządzając ogródek, by się do nich zaliczać? 

Charakter

Oferty barterowe browarów są oczywiście kuszące. W zależności od umowy, można oszczędzić nie tylko na kosztach zakupu części wyposażenia, lecz także składowania nieużywanych mebli poza sezonem. Problem jest jednak taki, że logo znanego piwa nie buduje dziś prestiżu, choć być może miało to miejsce w latach 90. Klienci oczekują dziś autentyczności, a tę osiągnąć można jedynie tworząc ogródek spójny wystrojem i atmosferą z resztą lokalu. Co praktycznie zawsze pozostaje w sprzeczności z posługiwaniem się standardowymi, obrandowanymi stolikami i krzesłami. Jeśli nie jest to drastycznie sprzeczne z wystrojem całego lokalu, warto zdecydować się na meble ogrodowe w kolorach „naturalnych”, zwłaszcza barwach ziemi – od ecru przez beże po jaśniejsze lub ciemniejsze brązy. Popularne są też inne spokojne barwy – zielenie czy grafitowa. 

Sezon

Ile czasu pod polskim niebem trwa sezon na siedzenie na powietrzu? Odruchowo zakładamy, że krótko. Ale wystarczy rzut oka na daty: sezon rowerowy, podczas którego miasta obsługują system rowerów miejskich, trwa dla przykładu równe dziewięć miesięcy – od początku marca do końca listopada. I choć zainteresowanie nimi nie jest równomierne przez cały ten czas, to obrazuje ono naszą skłonność do spędzania czasu na powietrzu. Dlatego często wystarczy zapewnić odpowiednie ogrzewanie, by skłonić klientów do spędzania czasu na dworze. Popularnym rozwiązaniem są tzw. parasole grzewcze, czyli palniki gazowe zainstalowane na wysokich nogach, zasilane gazem z butli. Ciepło rozprowadzane jest w nich ku dołowi dzięki specjalnej metalowej konstrukcji, przypominającej parasol właśnie. Jednak gaz ma swoje wady – jest to jednak otwarty ogień, poza tym nie spala się w takiej ilości zupełnie bezzapachowo. Dlatego od pewnego czasu popularność zyskują promienniki ciepła działające na podczerwień. Są to lampy, które powodują ogrzewanie ciała człowieka,...Igor Mlądzki

Restauracja 2/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail