Piwo Leżajsk otwiera nowy rozdział. Dwa nowe warianty regionalnej marki teraz w całej Polsce!
 

 
Piwo Leżajsk otwiera nowy rozdział. Dwa nowe warianty regionalnej marki teraz w całej Polsce!

W czerwcu na rynek wchodzą dwa nowe warianty znanego piwa Leżajsk. Leżajsk Chmielowe Pils oraz Leżajsk Pszeniczne Klarowne powstają w browarze w Leżajsku, w spokojnym i naturalnie czystym regionie Podkarpacia. Nowe specjalności w zielonych butelkach będą dostępne od 1 czerwca 2016 r. na terenie całego kraju.

 

ht 2016 05a 29

 

W atmosferze spokoju Podkarpacia, z browaru z tradycjami

 

Leżajsk to piwo z wieloletnimi tradycjami browarniczymi, sięgającymi 1525 roku, kiedy to Zygmunt I Stary nadał browarnikom leżajskim przywilej warzenia piwa.Swój niepowtarzalny smak piwo zawdzięcza miejscu pochodzenia – naturalnemu, spokojnemu regionowi Podkarpacia.

 

Okolice Leżajska słyną z bujnej przyrody i przepięknych krajobrazów. Wyjątkowe walory środowiska zachęcają do delektowania się spokojem i odkrywania naturalnych smaków regionu. To właśnie klimat nieskazitelnie czystej natury stał się inspiracją dla leżajskich browarników. Tworząc receptury zupełnie nowych wariantów piwa Leżajsk, sięgnęli do najlepszych piwowarskich tradycji. Wykorzystali też unikalność leżajskiego browaru, który jako jeden
z nielicznych może się poszczycić posiadaniem poziomych tanków, używanych w rzemiośle browarniczym do uzyskiwania wyjątkowego smaku piwa.

 

Dwa warianty z rodziny Leżajska

 

Wprowadzając nowe warianty, silnie odwołujące się do lokalności i tradycji piwowarskiej, leżajski browar rozpoczyna zupełnie nowy etap w życiu popularnej marki. Jest to mocna odpowiedź na oczekiwania dzisiejszych konsumentów, coraz bardziej zainteresowanych piwnymi specjalnościami. Nowa odsłona Leżajska to dwa zupełnie nowe warianty: Leżajsk Chmielowe Pils oraz Leżajsk Pszeniczne Klarowne. Oba warianty są dostępne w bezzwrotnych, zielonych butelkach co podkreśla lokalny charakter piwa Leżajsk oraz jego świeży i orzeźwiający smak.

 

Piwo Leżajsk Chmielowe Pils powstaje zgodnie z tradycyjną recepturą na bazie wody, słodu jęczmiennego i aromatycznego chmielu. Dzięki procesowi chmielenia na zimno charakteryzuje się przyjemnym, chmielowym aromatem i szlachetną goryczką. Jego doskonale wyważony i orzeźwiający bukiet smakowy powstaje podczas spokojnego leżakowania
w poziomych tankach, które pozwalają na równomierne dojrzewanie piwa w całej jego objętości.

 

Druga specjalność, Leżajsk Pszeniczne Klarowne, to rzadki na polskim rynku przedstawiciel stylu Kristal Weizen.Powstaje z użyciem drożdży górnej fermentacji, na bazie wody, słodu pszenicznego, słodu jęczmiennego i chmielu. Charakteryzuje się orzeźwiającym smakiem z wyczuwalnym, przyjemnym aromatem powstałym podczas fermentacji. Nowy wariant Leżajska udowadnia, że piwo pszeniczne wcale nie musi być mętne. Proces filtracji nadaje mu krystaliczny połysk i wyjątkową lekkość.

 

- Nowe receptury, osadzone w piwowarskich tradycjach leżajskiego browaru, powstały jako zaproszenie do spokojnego smakowania natury regionu Podkarpacia. – mówi Barbara Rychel, Dyrektor Marketingu marki Tatra, EB i Marek Regionalnych - Leżajscy piwowarzy stworzyli je z myślą o grupie młodych konsumentów poszukujących nowych smaków i ceniących produkty regionalne.

 

Na rynku od czerwca 2016

 

Obie nowe specjalności mają zawartość alkoholu 5%. Będą dostępne na terenie całej Polski w bezzwrotnych, zielonych butelkach. Lokalnie na Podkarpaciu dostępny będzie również Leżajsk Pełne w brązowej butelce,

Za komunikację PR marki Leżajsk odpowiada agencja Roots PR. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Mediavest. Opakowania przygotowała agencja WILK.

 

* Źródło: Grupa Żywiec za Nielsen - Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska, segment piw specjalnych (dane oparte na klasyfikacji własnej Klienta), okres Styczeń 2014 - Grudzień 2014 oraz Styczeń 2015 - Grudzień 2015, kategoria Piwo.Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail