Nowe menu w Hilton Garden Inn Kraków Airport
  
Nowe menu w Hilton Garden Inn Kraków Airport

2016-05-27

Znajdująca się vis-a-vis Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach Restauracja hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport wprowadziła nowe wiosenno-letnie menu.

rs 2016 05c 09

Dania, które znalazły się w nowej karcie, bazują na lokalnych produktach od zaprzyjaźnionych dostawców. O całość zadbał szef kuchni Miłosz Kowalski, od lat hołdujący kuchni polskiej, którą przedstawia w nowych odsłonach. W nowym menu znalazły się takie dania jak podwędzane gęsie żołądki podane z owocami granatu i winegretem z żurawiny, filet kaczki z topinamburem i popiołem z drzewa jabłoni czy troć wędrowna z lardo.

– W nowym menu chciałem przybliżyć naszym gościom polską kuchnię i pokazać, że ona stale się zmienia i ewoluuje, że nawet z pozoru banalny produkt jakim jest ogórek kiszony można pokazać w niezwykłej odsłonie fine dining – mówi Miłosz Kowalski, szef kuchni Hilton Garden Inn Kraków Airport. – Wysoko cenię sobie polskie mięsa, ptactwo, sery czy wina, myślę, że widać to bardzo wyraźnie w nowej karcie. Umiejętność korzystania z tego, co aktualnie daje nam natura i szacunek do każdego produktu – to klucz do prowadzenia dobrej kuchni - dodaje.

Dodatkiem do nowego menu jest również starannie wyselekcjonowana karta win i alkoholi, w której znajdują się propozycje idealnie podkreślające smak dań. W karcie pojawiły się wina z całego świata, w tym lokalne Adoria riesling i Adoria pinot noir. Wina te pochodzą z winiarni w Zachowicach, położonych na Dolnym Śląsku. O dobór win i alkoholi zadbał Piotr Kocimski, food and beverage manager oraz sommelier, współtwórca Stowarzyszenia Sommelierów Krakowskich.

Restauracja Hilton Garden Inn Kraków Airport chce być czymś więcej niż zwykłą hotelową restauracją. To miejsce, gdzie odbywają się wydarzenia takie jak Kuchnia i Muzyka, Czwartkowe Wieczory Sushi, wernisaże, czy kolacje i warsztaty degustacyjne. Podejmuje też inicjatywy w zakresie menu, takie jak codziennie inny dwudaniowy Quick Lunch w cenie 25 zł, śniadania Early bird dla osób, które mają zaplanowany wczesny wylot oraz specjalne menu fit.


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail