ARYZTA łączy siły z Fornetti
 

 
ARYZTA łączy siły z Fornetti

2016-06-07

Strategiczne połączenie sił na rynku piekarniczym w Europie Środkowo-Wschodniej

ht 2016 05rz 17

ARYZTA – polski i światowy lider branży piekarniczej – rozpoczęła proces integracji z Grupą Fornetti w Europie Centralnej. Dzięki uzyskaniu efektu synergii wynikającego z połączenia doświadczeń obu zespołów oraz zakładów produkcyjnych z Europy Wschodniej, ARYZTA zakłada znaczące przyspieszenie rozwoju na rynku polskim. Firma zamierza wzmocnić pozycję jako głównego dostawcy mrożonych produktów piekarniczych, m.in. dzięki nowym kanałom sprzedaży. Region Europy Środkowo-Wschodniej obejmuje 5 krajów (Polska, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Czechy) oraz ponad 3000 osobowy zespół, który obsługuje 20 linii produkcyjnych dostarczających wyroby piekarnicze na rynki 14 krajów europejskich do ponad 2000 punktów własnych, zachowując międzynarodowe standardy klasy spożywczej (UE i USA).

Nowym dyrektorem naczelnym oddziału ARYZTA na Europę Środkową i Wschodnią (ARYZTA Central and Eastern European Business) został Sebastian Gooding – były dyrektor zarządzający Grupą Fornetti. Jego zadaniem będzie zwiększenie znaczenia Grupy ARYZTA na rynku Europy Środkowo-Wschodniej i wzmocnienie współpracy z pozostałymi oddziałami Grupy. Natomiast polskim oddziałem będzie zarządzał Waldemar Topolski, który uprzednio nadzorował działanie części podmiotówARYZTA w Polsce.

"Finalizacja połączenia tak dużych podmiotów to ogromna szansa i duży potencjał do wzrostu na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Naszym celem jest osiągnięcie maksymalnego zasięgu i sprostanie wszystkim oczekiwaniom naszych partnerów i klientów dzięki doświadczonej kadrze i nowoczesnym zakładom produkcyjnym. Będziemy zacieśniać współpracę z dotychczasowymi klientami, ale także rozbudowywać sieć sprzedaży w oparciu o potencjał Grupy. W tym celu stawiamy na sprawdzonych liderów doskonale znających lokalne uwarunkowania. Jestem przekonany, że powierzenie lokalnego kierownictwa Waldemarowi Topolskiemu – który doskonale zna polski rynek – zaowocuje sukcesami i dalszym rozwojem Grupy w tak ważnym dla nas kraju jakim jest Polska" – powiedział Sebastian Gooding, dyrektor naczelny oddziału ARYZTA na Europę Środkową i Wschodnią.

ARYZTA AG jest drugim co do wielkości producentem produktów piekarniczych na świecie. Grupa ma pozycję lidera w sektorze pieczywa mrożonego – jest globalnym dostawcą pieczywa do gastronomii, handlu detalicznego i restauracji szybkiej obsługi. Szeroka gama produktów oferowanych przez ARYZTA obejmuje pieczywo, wypieki śniadaniowe oraz słodkie, jak również szereg wyrobów, takich jak pizza, tortilla czy przekąski. ARYZTA obsługuje 60 piekarni w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji, Australii i Nowej Zelandii. Grupa posiada znaczącą pozycję, rozpoznawalną markę oraz bardzo dobre relacje z klientami we wszystkich regionach, w których prowadzi działalność. Jej motorem napędowym i misją jest zorientowanie na klienta.

______________________________________________________________________________________________


Komunikaty Branżowe
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail