Śladami sm aków
 

 
Śladami sm aków

Gęsinowy Szlak Kulinarny, Szlak Kulinarny Centrum Gdyni, Mazowiecka Micha Szlachecka, Śląskie Smaki, Smaki Podhala – takich kulinarnych tras w Polsce jest dwadzieścia. Wszystkie zrzeszone w jednym konsorcjum.

pws 2015 09c 06

Polskie Szlaki Kulinarne zostały powołane przez Polską Organizację Turystyczną i mają na celu promowanie regionalnych produktów, wyrobów, restauracji. Uczestnicwo w tej inicjatywie jest dobrowolne. To sprawia, że od strony marketingowej niektóre z nich nie są najlepiej prowadzone. Wystarczy porównać strony internetowe konkretnych szlaków. Ważniejsze jednak jest to, że szlaki mają konkretne zadanie i w dużej większości je realizują. To idealna okazja do promocji swojej restauracji poprzez sztukę kulinarną w Polsce i na świecie. Aby restauracja była wymieniona na szlaku, musi spełniać pewne wymagania stawiane przez jej organizatorów. Najczęściej jest to serwowanie potraw na bazie regionalnych przepisów i z lokalnych produktów. Szlak spełnia swą funkcję wtedy, gdy restauracje, karczmy czy gospodarstwa agroturystyczne serwują kuchnię na wysokim poziomie. 

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni

Pierwszym miastem, które dostrzegło w tej inicjatywie szansę na promocję, była Gdynia. Na szlaku znajdziemy ponad sześćdziesiąt restauracji, które słyną z jakości potraw, ale także uczestniczą w życiu społecznym miasta. Restauracje mają różny charakter, od etnicznej jak Malika, przez Sztuczki po Pieterwas Krew i Woda.

www.kulinarnagdynia.pl 

Przystanki Kulinarne Suwalszczyzny i Mazur

Tradycje kulinarne Suwalszczyzny i Mazur są niezwykłym bogactwem Polski. Dlatego szlak zrzesza restauracje i gospodarstwa agroturyczystczne, w których przyrządzane są potrawy zgodnie z tradycją. Spróbujemy tutaj kartaczy, babek, kiszek ziemniaczanych. Przystanki na szlaku położone są w sześciu powiatach: suwalskim, sejneńskim, augustowskim, oleckim, ełckim, gołdapskim.

www.krainajacwingow.pl 

Szlak Tradycji i Smaku

Dotyczy Zakola Dolnej Wisły, czyli Dąbrowy Chełmińskiej, Kijewa Królewskiego, Pruszcza i Unisławowa. Spróbujemy nie tylko chlebów, powideł, gęsiny, miodów, syropów z mniszka lekarskiego, ale także kupimy wyroby rękodzielników: malarzy, kamieniarzy i rzeźbiarzy. www.szlaktradycji.pl 

Szlak Smaków Krainy Lessowych Wąwozów

To jedna z atrakcji Lubelszczyzny. Dotyczy takich miejscowości jak Kazimierz Dolny nad Wisłą, Janowiec, Nałęczów. Skosztujemy tutaj kuchni ziemiańskiej, mieszczańskiej i szlacheckiej. Hasłem przewodnim...Stefan Wroński

Restauracja 5/2015, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail