Nowa fala z Włoch
 
Nowa fala z Włoch

Jest pewnie najbardziej popularną polską potrawą, jaka istnieje. 75 proc. Polaków chce, by zawierała pieczarki, 64 proc. nie wyobraża sobie jej bez szynki, 59 proc. bez salami, 47 proc. bez oregano. Obowiązkowo z sosem czosnkowym. Średnio w 2015 roku Polacy płacili za nią 18,01 zł. Pizza, królowa polskiej gastronomii.

rs 2016 06b 05

Polacy pokochali faszerowany włoski placek tak dawno, że dziś jest już stałym elementem polskiej tradycji kulinarnej. Nie jest to nasz wymysł, ale autentyczne napisy, które spotyka się od czasu do czasu na potykaczach restauracji: „Pizza włoska oraz tradycyjna” czy „Pizza jak u mamy”. Wydawałoby się, że moda na nią powinna była minąć już dawno. I może minęła – ale wróciła. 

Renesans neapolitański

Bo pizza dalej jest ważnym elementem nowoczesnych konceptów gastronomicznych. W warszawskich Cudach na kiju serwują ją jako lunch, bo łatwo ją przyrządzić w odległej kuchni i przynieść do niewielkiego lokalu zdominowanego przez piwo. W Na lato stanowi niezły lunch, pewnie dzięki temu, że można zaoferować ją w korzystnej cenie. Mąka i woda, raz zdobywszy opinię najlepszej pizzerii Warszawy, utrzymuje się z niej całkiem nieźle, z nowoczesnym wystrojem, krótką kartą i tym podobnymi sztuczkami, które odejmują pizzerii kulę u nogi siermiężnego...Filip Brunelewski

Restauracja 3/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail