Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaSprzedawaj (za) więcej, czyli sposoby maksymalizacji zysku

Nie chodzi o to, by więcej sprzedawać, ale by więcej zarabiać – z takiego założenia powinien wyjść restaurator i zamiast próbować obsłużyć więcej klientów, dążyć do maksymalizacji zysku osiąganego na każdej wizycie w lokalu. Z pomocą mogą przyjść raporty generowane przez informatyczny program sprzedażowy.

rs 2016 06b 08

Przybywa turystów w polskich miastach, przybywa też pieniędzy w portfelach Polaków. W niektórych miastach widzimy więc w ostatnich latach nawet kilkusetprocentowy wzrost liczby nowo otwartych lokali restauracyjnych. W pierwszym etapie wiązało się to ze znacznym bogaceniem się właścicieli, a co za tym idzie, windowaniem cen nieruchomości, coraz wyższymi zarobkami personelu itd., ale w pewnym momencie nastąpiło przesycenie rynku i zahamowanie tego wzrostu. Zaczęto więc szukać rozwiązań problemu. Ceny wynajmu nieruchomości nie spadały. Receptą na przywrócenie rentowności miała być więc maksymalizacja zysków oraz zwiększenie indywidualnej sprzedaży. Tu rodzi się pytanie: dlaczego maksymalizacja zysków, a nie maksymalizacja sprzedaży? Dobra opinia wśród klientów czy w branży restauracyjnej to w wielu przypadkach wartość dużo większa niż nawet uważane za ważne lokalizacja, zespół czy osiągane ceny. Budowana latami, może zostać zniszczona w ciągu zaledwie kilku, kilkunastu tygodni. Lokale, które mieszczą nasze restauracje, nie są przecież z gumy – mają określoną powierzchnię, która pozwala w danym momencie obsłużyć określoną liczbę gości. Dlatego tak ważne jest, by maksymalizować sprzedaż. Wpływamy w ten sposób bezpośrednio na czas oczekiwania, a pośrednio – na jakość dań. Najlepsze restauracje w Polsce mają pełną świadomość swoich mocy przerobowych, dlatego nie powiększają liczby miejsc udostępnianych klientom w jednym czasie. Bo nie chodzi o to, żeby sprzedawać więcej, tylko żeby sprzedawać z większym zyskiem. Jakie są sposoby...Daniel Grochowski, manager ds. marketingu i sprzedaży Browaru Port Gdynia, z wieloletnim doświadczeniem w lokalach gastronomicznych w Trójmieście i w Vancouver

Restauracja 3/2016, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności