Pojazdy niezbędne narzędzia pracy (część 2)
 

 
Pojazdy niezbędne narzędzia pracy (część 2)

Stoły, bemary, naczynia – to pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy mowa o wyposażeniu firmy cateringowej. Ale bez „woła roboczego” daleko również byśmy nie zaszli. Dlatego warto pamiętać o samochodach – bo przecież catering to logistyka w gastronomii.

rs 2016 06b 10

Wraz z podjęciem decyzji o rozwoju firmy poprzez poszerzenie oferty o usługi cateringowe powinna zapaść decyzja, jakim pojazdem będziemy je dostarczać. Zdarza się, że restauracja posiadała już jakieś auto firmowe, zatem należy sprawdzić, czy można będzie je wykorzystać. Jeśli nie, należy zastanowić się nad opcją adaptacji tego pojazdu zgodnie z oczekiwaniami bądź nad pozyskaniem nowego środka transportu. Jego wybór z kolei determinują podjęte wcześniej decyzje – rodzaj cateringu, złożoność oferty, możliwości sprzętowe, zasięg itd. 

Jak cię widzą, tak cię piszą

Auto musi być przed wszystkim wielofunkcyjne. Najpierw może przewieźć sprzęt niezbędny do realizacji samego eventu, a potem zabrać pracowników i produkty. Sam jego wygląd wbrew pozorom jest również ważny. Posiadane auto powinno być naturalnym nośnikiem reklamy. Dlatego tak ważne jest, aby środek transportu był jednocześnie wizytówką restauracji, w myśli zasady „jak cię widzą, tak cię piszą”. To wcale nie musi być auto z salonu w najbogatszej opcji wyposażenia. Ważne jest, by na pierwszy rzut oka było czyste i zadbane. Wyobraźmy sobie sytuację, w której na prestiżowe wydarzenie dostarczane jest jedzenie pojazdem z widocznymi znakami korozji i brakiem pewnych części reklam, bo element, na którym się znajdowały został wymieniony i nie było czasu na ich uzupełnienie. Jedna z pierwszych myśli, które od razu się nasuwają, to: „mam nadzieję, że w środku tak nie wygląda”. I...Radosław Fischbach. Dyrektor gastronomii Hotelu Arłamów. Karierę rozpoczynał w Hotelu Neptun w Łebie. Współpracował z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej przy okazji pobytu reprezentacji Niemiec podczas EURO 2012. Konsultant przy podręczniku dla techników gastronomicznych „Usługi kelnerskie”, wyd. WSiP; autor: R. Szajna.

Restauracja 3/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail