Lars często podróżuje
 
Lars często podróżuje

Choć kuchnia skandynawska jest teraz właściwie na topie, przeważnie bywa w Polsce naśladowana jedynie fragmentarycznie. Poznański Lars, Lars & Lars, bistro z trzema Skandynawami w nazwie, ma ambicję zmienić ten stan rzeczy – stworzyć lokal skandynawski od początku do końca. Oczywiście droga nie jest prosta, ale warto nią podążać. Na nasze pytania odpowiada Aleksandra Robakowska, współwłaścicielka restauracji. Wspólnie z drugą właścicielką Katarzyną Jusypenko prowadzą również agencję marketingową Re:view.

rs 2016 06b 19rs 2016 06b 20rs 2016 06b 18rs 2016 06b 17rs 2016 06b 16rs 2016 06b 15

Nazwaliśmy się bistrem bardzo świadomie. Nasza kuchnia ma co najmniej dwie odsłony – z jednej strony jest szybka i prosta, z drugiej lubimy się nią bawić, szukać klasyków, sięgać po różne inspiracje.

POMYSŁ

 Pomysł na Larsa wziął się z wielu źródeł. Moja wspólniczka jest skandynawistką, rozważała przeprowadzkę na Północ, ale zamiast tego Północ sprowadziła do Poznania. Najpierw pojawiła się chęć stworzenia konceptu gastronomicznego. Wyszłyśmy od pomysłu kawiarni, po kilku latach skończyłyśmy na koncepcie restauracji. Ostatecznie Lars, Lars i Lars otworzyłyśmy w październiku 2014. Kuchnia...


Restauracja 3/2016, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail