Nowoczesna Filtracja w Okapach na Medal
 


Nowoczesna Filtracja w Okapach na Medal

Odpowiednio zaprojektowany układ wentylacyjny w pomieszczeniach charakteryzujących się dużymi zyskami ciepła i wilgoci, powinien zapewniać pracującym w nich osobom odpowiedni komfort cieplny, dobre samopoczucie oraz powietrze pozbawione zanieczyszczeń i zapachów. Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje okapów: wyciągowe, nawiewowo-wyciągowe oraz kondensacyjne.

rs 2016 05a 02

Dobór okapu w największym stopniu zależy od rodzaju pomieszczenia i infrastruktury wentylacyjnej budynku. Powinniśmy pamiętać, że ogólna efektywność i funkcjonalność każdego z trzech wymienionych typów zależy również od rodzaju zastosowanych w nich filtrów, dlatego szukając odpowiedniej i nowoczesnej technologii, która zapewni wysoki poziom oczyszczenia powietrza warto zwrócić uwagę na firmę Dora Metal. Technologie jakie rozwija ten producent, zapewniają wysoki poziom filtracji odprowadzanego powietrza co zostało docenione na niekomercyjnym, ogólnopolskim przedsięwzięciu „Medal Europejski”, który odbył się 8 czerwca 2016 w Teatrze Wielkim w Operze Narodowej w Warszawie. Zorganizowany został pod patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz  Business Centre Club. Medal Europejski przyznawany jest już od 16 lat, wśród nagrodzonych są najwięksi polscy producenci.

rs 2016 05a 03

Tegoroczną nagrodę firma Dora Metal otrzymała za NOWOCZESNE SYSTEMY FILTRACJI W OKAPACH. Również w tym roku okapy Dora Metal zostały wyróżnione na targach gastronomicznych EuroGastro w Warszawie. Konstrukcja okapów tej firmy wyróżnia się zastosowaniem nowatorskich rozwiązań, które wydatnie wpływają na wydajność i ekonomikę ich pracy. Innowacyjna komora wentylacyjna wykonana w technologii Silent Hood zapewnia spadek poziomu hałasu o ok. 15 dB(A), co niewątpliwie wpływa na poprawę komfortu pracy. Rozwiązanie Capture Hood pozwala z kolei na zmniejszenie ilości wywiewanego powietrza o 25% względem tradycyjnych okapów wyciągowych. Perforowana ściana czołowa okapów wykonana w technologii Capture Air uzupełnia poziom świeżego powietrza w strefie pracy. Kluczowy element Pure Efficiency+TM stanowi nowoczesny system filtracji powietrza oparty na dwóch zasadniczych komponentach.

rs 2016 05a 05

Pierwszym z nich jest mechaniczny filtr inercyjny wykonany w technologii Micro Drop, umożliwiający odseparowanie zanieczyszczeń z efektywnością sięgającą 99%. Zasada jego pracy wykorzystuje siłę odśrodkową oraz siłę grawitacji w celu oddzielenia zanieczyszczeń w postaci cząsteczek tłuszczu. Odpowiednio zaprojektowane przegrody filtra, powodują zmniejszenie prędkości cząsteczek zanieczyszczenia, co w efekcie prowadzi do ich wytrącenia z głównego nurtu przepływu powietrza. Drugi stopień filtracji to specjalny filtr UV, wykonany w unikatowej technologii HoodLight UV. Zapewnia ona blisko 100-proc. skuteczność oczyszczania powietrza podczas filtracji oraz niwelowania intensywnych zapachów. Cały proces odbywa się bez jakiegokolwiek udziału środków chemicznych. Warto dodać, że oba rozwiązania spełniają wyśrubowane normy bezpieczeństwa i posiadają potwierdzające ten fakt certyfikaty. Oferta firmy Dora Metal obejmuje całodobową opiekę serwisową oraz dostęp do pełnej bazy komponentów serwisowych w magazynie fabrycznym. Nie bez znaczenia jest w tym względzie fakt, że oferowany produkt został w 100% opracowany i wyprodukowany w Polsce. W takiej sytuacji możemy liczyć na wsparcie techniczne ze strony głównego inżyniera wyrobu, który jest w stanie dostosować go do naszych indywidualnych potrzeb, jak również na bieżąco wprowadzać do niego zmiany. Bez wątpienia oferta firmy Dora Metal wyróżnia się pod tym względem na tle konkurencji.

 rs 2016 05a 06

 rs 2016 05a 07

Dora Metal Sp. z o.o. ul. Chodzieska 27

tel. +48 67 255 34 41

e-mail: handlowy@dora-metal.pl

www.grupadorametal.plStrefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail