Restauracja na uboczu?
 

 
Restauracja na uboczu?

Aby wyjść do nowych grup klientów, restauracja hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport postawiła na dobrą lokalną kuchnię i wydarzenia kulinarne, takie jak cykliczne wieczory tematyczne. Oto doświadczenia, którymi może się podzielić z innymi restauratorami, którzy z lokalizacji poza głównymi szlakami turystycznymi chcą uczynić swój atut.

rs 2016 08v 32

 

Prowadzone przez znakomitych szefów kuchni, spełniające bardzo rygorystyczne przepisy, z pięknymi wnętrzami – hotelowe restauracje często kryją w sobie prawdziwą magię. Tymczasem hotelarzom wciąż ciężko jest przyciągnąć do restauracji gości spoza obiektu, zwłaszcza w Polsce, gdzie restauracje hotelowe zwykle kojarzą się z tym, co drogie i dostępne jedynie dla garstki wybranych. Jak walczyć z tym stereotypem i jak promować ofertę gastronomiczną, by przyciągnąć klientów z zewnątrz? Na przykład organizując wieczorki tematyczne. Na świecie restauracje w renomowanych hotelach cieszą się sławą i zainteresowaniem gości i mediów, niejednokrotnie prowadzone przez wybitnych szefów kuchni wyznaczają trendy światowej gastronomii. Polscy hotelarze stosunkowo od niedawna zaczęli wychodzić ze swoją ofertą gastronomiczną do gości spoza hotelu, wcześniej restauracje były jedynie po prostu kolejnym obowiązkowym elementem oferty hotelowej. Niektóre lokale gastronomiczne swoją sławą dawno wyprzedziły hotele, w których się znajdują. Jednak powszechnie wciąż panuje stereotyp, że hotelowe restauracje to nudne menu, małe porcje, sztywna atmosfera i zawrotne ceny. Pomysłem na obalenie tej opinii jest organizowanie warsztatów kulinarnych, kolacji z menu degustacyjnym, kolacji bufetowych prowadzonych w luźniejszej atmosferze, lunchów w dobrych cenach czy ogólnodostępnych pokazów live cooking. 

Organizuj wydarzenia kulinarne

Wyzwanie dla hotelowych restauracji może stanowić nie tylko pozyskanie okolicznych mieszkańców, ale także utrzymanie gości hotelowych na kolacji czy lunchu. – Pierwszym założeniem przy organizacji wydarzeń gastronomicznych było zatrzymanie gości hotelowych wieczorem w restauracji. Specyfika hotelu położonego przy lotnisku jest zdecydowanie inna niż tych usytuowanych w centrum. Blisko 80 proc. to goście indywidualni, którzy wybierają nasz hotel z uwagi na lokalizację oraz jakość. Bardzo często są to osoby na jedną dobę lub wybierające naszą gastronomię podczas oczekiwania na lot. Przeanalizowaliśmy dni, w których mamy największe obłożenie hotelu. W naszym przypadku okazał się to czwartek, i to właśnie wtedy organizujemy Wieczory Sushi z zaprzyjaźnionym sushi masterem i Kuchnię i Muzykę, czyli kulinarno-muzyczną podróż w najrozmaitsze zakątki świata. Początkowo próbowaliśmy różnych opcji serwisu – ostatecznie zdecydowaliśmy się, żeby podczas czwartkowych wieczorów Kuchni i Muzyki zawęzić możliwości wyboru gości do wzięcia udziału w wydarzeniu...Filip Brunelewski

Restauracja 4/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail