Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

Reklama


Reklama

10 niedrogich sztuczek marketingowych

Dobre jedzenie i trunki to najlepsza reklama dla twojego lokalu, ale istnieją też inne sposoby na zwiększenie zysków. Będziesz potrzebować do tego czasu, ale za to niewiele pieniędzy.

rs 2016 08v 34

Dobrej jakości produkt jest zawsze najlepszą reklamą. Jednak żaden właściciel restauracji czy baru nie może, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, lekceważyć biznesowej strony gastronomii. Ten bardzo ważny aspekt obejmuje tworzenie skutecznych strategii marketingowych. W dobie kryzysu gospodarczego większość właścicieli restauracji nie może sobie pozwolić na ryzyko związane z inwestowaniem w drogie kampanie reklamowe. Współczesna technologia, ale i kilka dobrych rad od specjalistów, mogą im pomóc zareklamować ich biznes za niewielkie pieniądze (a nawet za darmo). Prezentujemy 10 strategii marketingowych o niskich kosztach, które gwarantują wypełnienie lokalu falą klientów przy minimalnym wkładzie finansowym. 

1. Mailing

Kampanie e-mailowe są najlepszym sposobem na promowanie twojej pracy. Pamiętaj, że spersonalizowane wiadomości robią lepsze wrażenie niż zbiorowe. Razem z deserem i rachunkiem daj swoim gościom do wypełnienia ankietę satysfakcji klienta. W zamian za podanie adresu e-mail, należałoby im coś zaproponować (np. 10 proc. zniżki lub drobny poczęstunek). Po zdobyciu takich informacji, możesz być pewny, że nawet jeśli nie korzystają z mediów społecznościowych, będą z pewnością na bieżąco z prowadzonym przez ciebie biznesem. Możesz im wysyłać newsy dotyczące restauracji oraz promocje, aby zbudować z nimi stałą relację. Nie zapomnij zebrać e-maili od klientów, ale nie bombarduj ich wiadomościami. Wysyłaj im jedynie strategiczne ogłoszenia o ofertach specjalnych i zniżkach. 

2. Aktualizuj WWW

Prowadź stronę internetową swojej kawiarni. Według najnowszych badań, 42 proc. konsumentów „zazwyczaj” używa internetu, żeby znaleźć lokal, który odwiedzi. To znaczy, że nie możesz zaniedbywać swojej...Agnieszka Wijas

Restauracja 4/2016, NARZĘDZIA

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności