10 niedrogich sztuczek marketingowych
 

 
10 niedrogich sztuczek marketingowych

Dobre jedzenie i trunki to najlepsza reklama dla twojego lokalu, ale istnieją też inne sposoby na zwiększenie zysków. Będziesz potrzebować do tego czasu, ale za to niewiele pieniędzy.

rs 2016 08v 34

Dobrej jakości produkt jest zawsze najlepszą reklamą. Jednak żaden właściciel restauracji czy baru nie może, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, lekceważyć biznesowej strony gastronomii. Ten bardzo ważny aspekt obejmuje tworzenie skutecznych strategii marketingowych. W dobie kryzysu gospodarczego większość właścicieli restauracji nie może sobie pozwolić na ryzyko związane z inwestowaniem w drogie kampanie reklamowe. Współczesna technologia, ale i kilka dobrych rad od specjalistów, mogą im pomóc zareklamować ich biznes za niewielkie pieniądze (a nawet za darmo). Prezentujemy 10 strategii marketingowych o niskich kosztach, które gwarantują wypełnienie lokalu falą klientów przy minimalnym wkładzie finansowym. 

1. Mailing

Kampanie e-mailowe są najlepszym sposobem na promowanie twojej pracy. Pamiętaj, że spersonalizowane wiadomości robią lepsze wrażenie niż zbiorowe. Razem z deserem i rachunkiem daj swoim gościom do wypełnienia ankietę satysfakcji klienta. W zamian za podanie adresu e-mail, należałoby im coś zaproponować (np. 10 proc. zniżki lub drobny poczęstunek). Po zdobyciu takich informacji, możesz być pewny, że nawet jeśli nie korzystają z mediów społecznościowych, będą z pewnością na bieżąco z prowadzonym przez ciebie biznesem. Możesz im wysyłać newsy dotyczące restauracji oraz promocje, aby zbudować z nimi stałą relację. Nie zapomnij zebrać e-maili od klientów, ale nie bombarduj ich wiadomościami. Wysyłaj im jedynie strategiczne ogłoszenia o ofertach specjalnych i zniżkach. 

2. Aktualizuj WWW

Prowadź stronę internetową swojej kawiarni. Według najnowszych badań, 42 proc. konsumentów „zazwyczaj” używa internetu, żeby znaleźć lokal, który odwiedzi. To znaczy, że nie możesz zaniedbywać swojej...Agnieszka Wijas

Restauracja 4/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail