Gotowanie przy gościach - Jak zaprojektować lokal
 

 
Gotowanie przy gościach - Jak zaprojektować lokal

Gotowanie jest obecne na ekranach naszych telewizorów, w gazetach, książkach kucharskich, które mają nawet specjalistyczne księgarnie. A klienci nie przychodzą przecież zazwyczaj do restauracji po to, by zjeść, lecz by cieszyć się posiłkiem i poznać coś nowego. Gotowanie na ich oczach jest sposobem, by umożliwić im jeszcze lepszy kontakt z profesjonalną kuchnią i przełomowym doświadczeniem kulinarnym.

rs 2016 08v 43

 

System live cooking może się pojawić w lokalu w różnym stopniu zaawansowania. Nie zawsze musi to być aż tak rozwinięty wariant, jak mamy w przypadku restauracji Magiel. Podstawowymi elementami, o których trzeba pamiętać projektując taki lokal, są: 

ZORIENTUJ BAR

Odpowiednio usytuowany z myślą o pokazach kulinarnych bar powinien być na widoku, w miarę możliwości przodem do gości, najlepiej centralnie w lokalu. Z jednej strony umożliwia to swobodny dostęp gości do kucharza, z drugiej stwarza wygodne stanowisko pracy dla szefa kuchni. 

DOBRE ZAPLANUJ KUCHNIĘ

Wewnątrz wyspy kuchennej wszystko musi być dobrze ułożone. Pamiętajmy, że nie wszystko jest równie spektakularne – siekanie produktów i układanie potraw na talerzu to coś, na co klienci chcą patrzeć, ale już na przykład tłuczenie...Paulina Czurak , Biuro Architektoniczne Ideograf

Restauracja 4/2016, STYL & DESIGN
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail