Kolejna przestrzeń gastronomiczna Warszawy
  
Kolejna przestrzeń gastronomiczna Warszawy

2016-09-13

Stixx Bar and Grill to nowy koncept, który zagospodarowuje jeden z budynków Placu Europejskiego. Plac ten powstaje dzięki realizacji kompleksu Warsaw Spire w pobliżu Muzeum Powstania Warszawskiego.

rs 2016 08v 05

Stixx to obszerna restauracja, zajmująca budynek po dawnej drukarni wojskowego wydawnictwa Bellona. Zajmuje ona 1,5 tys. mkw. i składa się z restauracji, lounge baru i mniejszych przestrzeni konferencyjnych. W casualowej formie będzie prezentuje ona dania z całego świata, grill w otwartej kuchni ma 8 metrów długości, zaś wino z dużej oferty zamawiać można także w otwartym barze na patio.

Lokal czynny jest od wczesnych godzin porannych, oferuje też śniadania oraz oczywiście lunch, w cenie od 19 złotych. Ofertę lokalu wzbogaca system Stixx 2 go, w ramach której na wynos dostępna jest nie tylko kawa, lecz także właśnie śniadania i lunch.

Stixx to pierwszy lokal, który otwarty został na pl. Europejskim, wyłączonym z ruchu kołowego, który porównywany jest do berlińskiego Sony Center. Kolejnym było The Place – restauracja na czwartym piętrze budynku Warsaw Spire, a kolejne zapowiadane otwarcia to sushi bar Wabu i restauracja Genesis, umieszczona w wyrazistym pod względem architektonicznym pawilonie na placu. Należy ona do właścicieli gwiazdkowej warszawskiej Senses, a jej otwarcie przewidziane jest na początek przyszłego roku.

Poprzednim głośnym otwarciem tego typu przestrzeni pod różnorodną gastronomię w Warszawie był kompleks biurowców przy pl. Grzybowskim, gdzie z początku ulokowała się japońska Benihana, cukiernia Odette i Ceviche Bar Martina Gimeneza Castro. Dziś do niej i w okolicach dołączyły kolejne koncepty. Podobnie będzie zapewne przy pl. Europejskim, który dodatkowo integruje, dotąd trochę zaniedbaną, przestrzeń na tyłach hotelu Hilton.

 

fot. Adrian Grycuk/CC-by-SA 3.0/Commons


Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail