ARTYKUŁ PROMOCYJNY: Karol Lisiński, doradca kulinarny Selgros Cash&Carry i Transgourmet
 
ARTYKUŁ PROMOCYJNY: Karol Lisiński, doradca kulinarny Selgros Cash&Carry i Transgourmet

Świeże ryby cieszą się coraz większą popularnością, dlatego Selgros Cash&Carry i Transgourmet nieustannie poszerzają swój asortyment oferując bogaty wybór ryb morskich i słodkowodnych. Dodatkowo w ofercie hurtowni znajdziemy również ryby z najodleglejszych zakątków świata. Oferujemy ponad 60 gatunków ryb pochodzących z wód całego globu, w tym również bogaty asortyment ryb egzotycznych takich jak: kurek, żabnica, barwena, barakuda, grouper, papugoryba, mahi mahi, lucjan czerwony czy miętus królewski.

 ht 2016 10zf 06

Przyrządzenie ryb egzotycznych wymaga doświadczenia i wiedzy. Przykładowo z papugoryb należy ściągnąć skórę, ponieważ ma ona dość ostry smak. Mniejsze okazy można zarówno smażyć jak i krótko dusić, natomiast większe nadają się do dań jednogarnkowych. Barrakuda jest ceniona przez smakoszy z powodu delikatnego mięsa. Nadaje się do duszenia  i smażenia np. w formie kotletów. Najczęstsze sposoby obróbki barwen to smażenie, grillowanie lub duszenie. Bardzo smaczne są mniejsze okazy do 15 cm, ponieważ nie posiadają żółci i mogą być przyrządzane bez patroszenia. Z kolei zwarte, białe mięso groupera doskonale nadaje się do grillowania, smażenia i duszenia. Ryby egzotyczne dostępne w Selgros i Transgourmet można kupić w całości lub wypatroszone (tusza).

W ramach grupy Transgourmet za ryby i owoce morza odpowiada Transgourmet Seafood - jedno z najpotężniejszych przedsiębiorstw w branży. Ultranowoczesne centrum logistyczne położone w samym sercu portu rybackiego w Bremerhaven (Niemcy) specjalizuje się w magazynowaniu i transporcie świeżych ryb oraz owoców morza firmom gastronomicznym i placówkom zbiorowego żywienia, zarówno w ilościach hurtowych, jak i detalicznych. Nasze kompetencje w tym zakresie reprezentują najwyższy światowy poziom i są gwarantem zawsze świeżego towaru. Transgourmet Seafood to także kompleksowe centrum szkoleniowe.

ht 2016 10zf 07

Importowane przez nas produkty pozyskiwane są przez dostawców stosujących tylko dozwolone techniki połowu i spełniających wymagania dotyczące zrównoważonego rybołówstwa. Współpracujemy z dostawcami, którzy posiadają certyfikaty HACCP, IFS czy BRC. Stosujemy rygorystyczne wymogi sanitarne związane z HACCP, GHP oraz GDP, a także wiemy skąd pochodzą produkty, którymi handlujemy – rejon połowu FAO. 

W naszej stałej ofercie znajdują się między innymi: ryby świeże, małże i ostrygi, inne mięczaki i skorupiaki, ryby wędzone, matiasy i marynaty, a także produkty w zalewie solnej i oleju. Dzięki częstym dostawom, specjalnym opakowaniom transportowym, stołom do ekspozycji oraz codziennej wymianie całego lodu gwarantujemy najlepszą jakość oferowanych przez nas ryb. Nasze kompetencje w tym zakresie reprezentują najwyższy poziom i są gwarantem zawsze świeżego towaru.

Otwórz ofertę SelgrosStrefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail