Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaNajwiększy sekret gastronomii ujawniony

Reporter amerykańskiego Chicago Tribune natrafił przypadkiem na przepis, który jest być może jednym z największych sekretów w świecie fast foodów: przepis na panierkę kurczaka KFC. Czy teraz każdy może go zrobić u siebie?

rs 2016 10dd 01

  Oryginalna receptura na panierkę do kurczaka sprzedawanego w sieci KFC jest jednym z najpilniej strzeżonych sekretów szybkiej gastronomii. Opracował ją 40 lat temu Harland David Sanders, zwany Pułkownikiem – być może jeden z pierwszych gwiazd-kucharzy, a kurczak „pyszny, że palce lizać” był z początku serwowany właśnie w restauracji na stacji benzynowej Sandersa. Z sekretnej receptury z czasem uczyniono wyróżnik sieci, którą stała się KFC, a także doskonałe narzędzie marketingowe. Drugim sekretem była technika przyrządzania kurczaka pod ciśnieniem w specjalnie zmodyfikowanych urządzeniach. We wczesnych latach 50. Pułkownik Sanders zaczął sprzedawać restauracjom swoją sekretną mieszankę przypraw oraz maszyny do przyrządzania kurczaka. Tak powstała sieć. A jej największym sekretem handlowym pozostaje receptura. Wielu próbowało ją dotąd podrobić, a niektórzy wręcz twierdzili, że...


Restauracja 5/2016, RYNEK

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności