Takie są mokre fakty
 

 
Takie są mokre fakty

Od kranówki z dzbanka po butikowe wody ze znanych kurortów – wybór odmian tego podstawowego napoju wszystkich mieszkańców Ziemi jest naprawdę duży. Podpowiadamy, jak się w tym wyborze nie pogubić.

rs 2016 10dd 20

  Woda w restauracji odgrywa szczególną rolę, ponieważ jako dobro powszechne nie powinna nic kosztować gości. Taki w każdym razie jest trend, który rozwija się coraz silniej. Jak zyskać na wodzie, nawet kiedy jest darmowa i jak sprzedawać tę, za którą warto brać pieniądze od gości? Oto kilka uwag na temat nowoczesnego podejścia do wody. 

Woda z kranu jest dobra do picia

„Kranowianka” w polskich miastach spełnia wszystkie standardy, a jej jakość jest podawana do wiadomości publicznej – można sprawdzić skład wody w internecie. Coraz więcej miast – by wymienić choćby Kraków, Warszawę czy Poznań – informuje w kampaniach medialnych o tym, że woda z kranu, nawet nieprzegotowana, jest bezpieczna i dobra. Kampania taka otwarta jest także na lokale gastronomiczne. Na stronie pijewodezkranu. org można znaleźć listę knajpek, jak Polska długa i szeroka, od Augustowa po Świeradów- Zdrój i od Szczecina do Cisnej, które przystąpiły do akcji i naklejkami na drzwiach informują, że „tu dostaniesz wodę z kranu”. 

Goście coraz chętniej ją piją

Generalnie w społeczeństwie bardzo szybko rośnie akceptacja dla picia wody z kranu, filtrowanej albo i nie. Choć wielu wciąż przeszkadza smak, który uważają za zły albo zapach chloru, to już połowa Polaków pije wodę prosto z kranu, zamiast kupować ją do domu w butelkach. Takie wnioski wynikają z badania, które na zlecenie producenta filtrów firmy Brita...


Restauracja 5/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail