Bliskowschodnia dobra zabawa
 


Bliskowschodnia dobra zabawa

Koktajle to specyficzna kategoria alkoholi – barmanom, którzy je komponują i przygotowują, bliżej do kucharzy niż sommelierów – nie chodzi bowiem o wybór trunków z oferty dystrybutorów, ale o pojedyncze napoje i ich zrównoważoną kartę. Na krakowskim Kazimierzu szlaki w tej materii przeciera między innymi Sababa – lokal o nietypowym wystroju, gdzie złożone kompozycje alkoholowe idą w parze z dobrą zabawą. Bo Sababa właśnie to oznacza. Na nasze pytania odpowiada Marcin Makiato Wójciak, head bartender i manager cocktail clubu Sababa w Krakowie.

rs 2016 10dd 22

  

LOKALIZACJA

Mamy dość specyficzną lokalizację: jesteśmy w centrum Kazimierza, przy turystycznej ul. Szerokiej. Do tego na pierwszym piętrze, co nie sprzyja temu, żeby ludzie wchodzili z ulicy. Z jednej strony to dobra lokalizacja, bo mnóstwo ludzi się tam przewija, zwłaszcza w sezonie, ale z drugiej – dosyć ciężka dla takiego profilu lokalu, bo dookoła są tylko restauracje. Do naszej kamienicy można wejść i od ul. Szerokiej, i od Miodowej. Niedługo pojawią się piękne szyldy, ale i tak ludzie wchodzą z ulicy – kiedy są otwarte okna, widać świetne wnętrza i słychać muzykę. 

SĄSIEDZI

Naszym najbliższym sąsiadem jest hummus bar Hamsa na parterze, a oba lokale są powiązane kapitałowo. Obok jest polska restauracja barowa Polakowski, nowoczesna polska kuchnia Miodova, a na samej Szerokiej – znane turystyczne restauracje żydowskie. Ulica jest zapełniona droższymi restauracjami z żydowskim jedzeniem, ale niemal nie ma tam miejsc klubowych ani barowych. 

KONCEPT

Choć w tej chwili wejście z ulicy nie jest oznaczone, nie jesteśmy barem speakeasy. W Polsce zrobiliśmy zbyt szybki przeskok między nijakimi barami a wymuskanymi i...


Restauracja 5/2016, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail