Heimtextil Frankfurt nad Menem, 10-13 stycznia 2017
 
Heimtextil Frankfurt nad Menem, 10-13 stycznia 2017

Heimtextil 2017: na osiem miesięcy przed datą imprezy
większość przestrzeni targowej została już zarezerwowana

Wyraźne sygnały dla branży: kolejny wzrost liczby wystawców w poszczególnych grupach produktowych

 

Więcej przestrzeni dla druku cyfrowego,
strefa druku cyfrowego w nowej lokalizacji

Już na osiem miesięcy przed datą Heimtextil, najważniejszych na świecie targów branży tekstyliów, dekoracji wnętrz oraz trendów wnętrzarskich, miejsca w wielu strefach zostały już całkowicie zarezerwowane. Liczba stoisk zgłoszonych na najbliższą edycję (10.- 13. Stycznia 2017) już teraz wskazuje na wzrost liczby wystawców oraz wykorzystanej powierzchni. Przyczyną jeszcze większej powierzchni wystawienniczej są zarówno nowi wystawcy, jak i ci, którzy zamierzają powiększyć swoje stoiska w porównaniu z poprzednią edycją. Organizatorów targów Heimtextil szczególnie cieszą liczne zgłoszenia wystawców z całej Europy, którzy zaprezentują swoje wysokiej jakości produkty. Dla wielu wystawców obecność na tych wiodących na świecie międzynarodowych targach branżowych ma duży wpływ na ich sukces w nadchodzącym sezonie – nie tylko dzięki zebranym na targach zamówieniom oraz możliwości nawiązania nowych kontaktów oraz podtrzymania już istniejących relacji z klientami, ale także inspiracjom, dzięki którym powstaną własne, zupełnie nowe koncepcje. Wystawiające swoje produkty firmy skorzystają z wieloletnich doświadczeń i pozytywnego wizerunku imprezy, która każdego roku przyciąga do Frankfurtu najważniejszych graczy oraz osoby decyzyjne w tej branży z całego świata.
– Nieustannie pracujemy nad tym, aby targi wciąż się rozwijały, ściśle współpracując z samą branżą – mówi Olaf Schmidt, wiceprezes Textiles & Textile Technologies przy Messe Frankfurt. – Imponująca liczba zgłoszeń wyraźnie pokazuje, że jesteśmy na właściwej drodze, a Heimtextil uchodzi w branży za bardzo ważne międzynarodowe targi branżowe. To miejsce, gdzie prezentowane są nowości i trendy na najbliższy sezon, a dla firm i ekspertów z branży – od kupców przez projektantów i dekoratorów wnętrz aż po hotelarzy i architektów – impreza, na której po prostu trzeba być.

Znane marki z całego świata oraz jeszcze więcej kategorii produktów
Wśród wystawców, którzy już zarezerwowali dla siebie stoiska, znajdą się między innymi znani producenci materacy, tacy jak Frankenstolz czy Technogel Italia, a także renomowani producenci pościeli, tacy jak Lefebvre Textile czy Manterol. Wśród coraz liczniejszych firm z działu tkanin dekoracyjnych zgłosiło się już wielu nowych wystawców z Belgii i Stanów Zjednoczonych, w tym Bru Textiles, B&T Textilia, Burlington Technologies, P. Kaufmann, Van Moele Weavers oraz Weverij van Neder. Kolejnym działem Heimtextil, który przeżywa wyraźny wzrost, jest bielizna stołowa w hali 9.0, gdzie pojawią się nowi wystawcy, w tym Danto di Popolla Daniele z Włoch, Sav. Chatziargiriou & SIA EE oraz Yioi Theof Mavropoulou OE z Grecji, jak również Multitablecloth & Bed z Portugalii.

Duży potencjał wzrostu dla druku cyfrowego, w tym roku w nowej lokalizacji – hali 6.0
Dzięki nowej lokalizacji w hali 6.0, druk cyfrowy zyskał nową przestrzeń do rozwoju. Światowi liderzy wśród producentów drukarek zaprezentują tu swoje innowacje i technologie dla branży tekstylnej. Oprócz znanych już wystawców, takich jak Epson, Hewlett Packard, Kiian, Mimaki czy MS Printing w roku 2017 pojawią się firmy nowe, w tym Matsui czy Schoeller Technocell. W strefie „Digital Print” w hali 6.0 na nowo zaprezentuje się również firma SPG Print.

W roku 2017 koncepcja „Theme Park”, która w zeszłym roku zakończyła się dużym sukcesem, zostanie zrealizowana przez najstarszą na świecie agencję specjalizującą się w trendach, czyli Carlin International

Na targach Heimtextil po raz trzeci z rzędu pojawi się strefa trendów pod nazwą „Theme Park”. Eksperci z francuskiej agencji do spraw trendów Carlin International pod kierownictwem firmy Exalis zaprezentuje w trakcie targów trendy na sezon 2017/2018, zebrane w różne światy trendów. Pierwsze wzmianki na temat najnowszych trendów są już dostępne dla zainteresowanych na stronie www.heimtextil-theme-park.com. Koncepcję „Theme Park”, prezentującą kierunki w wykorzystaniu trendów we wzornictwie, cenią sobie przybywający na tę imprezę eksperci, którzy odwiedzają ten punkt jako pierwszy na mapie frankfurckich targów. Strefa inspiracji znajduje się w położonej centralnie hali 6.0, którą na czas targów wypełniają tekstylia wystawców, których produkty można zamówić od razu na miejscu. Tegoroczne motto „Explorations” zabierze odwiedzających w fascynującą i zmysłową podróż, budząc w nich na nowo ducha odkrywcy, zwiedzającego strefę „Theme Park”, w której czekać będzie na nich bogactwo innowacyjnych materiałów, faktur i wzorów, zachęcających do spojrzenia na Heimtextil świeżym okiem.

Wizyta na Heimtextil jako nieustanna podróż

Organizatorzy Heimtextil za punkt orientacyjny oraz impuls do działania przyjęli niezwykle przyszłościowy temat, jakim jest zrównoważony rozwój: W hali 8.0 ponownie pojawi się zielona wioska „Green Village”. Ze względu na duże zapotrzebowanie ponownie pojawi się możliwość odbycia wycieczki po targach pod hasłem „Green Tour”. Uczestnicy zostaną oprowadzeni po stoiskach tych firm, które wyróżnia oferta produktów czy koncepcji kładących szczególny nacisk na dbałość o środowisko naturalne i sprawy społeczne.Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail