Czas wybornych trunków
 
Czas wybornych trunków

Zabawa sylwestrowa to okazja do zorganizowania imprezy, która dobrze wesprze budżet niejednej restauracji. Jednak nie każda impreza sylwestrowa musi oznaczać tańce do białego rana – warto więc przemyśleć nasz pomysł na siebie w kontekście tej szczególnej nocy. I zrobić wszystko, by dać gościom – i naszemu budżetowi – satysfakcję.

rs 2016 11hj 39

    Koniec roku to już tradycyjnie czas na wszelkiego rodzaju podsumowania. Zanim jednak wszyscy z nowymi postanowieniami i celami biznesowymi wkroczymy w Nowy Rok, przed restauratorami jeden z intensywniejszych okresów. Przełom świąteczno-noworoczny to czas wzmożonej pracy związany najpierw z realizacją projektów bożonarodzeniowych, by po krótkim czasie przyjąć gości w Tę Wyjątkową Noc, noc sylwestrową. Każdy potrafi wymienić co najmniej kilka powodów, dla których zmiana daty z 31 grudnia na 1 stycznia ma wymiar szczególny. Warto mieć to na uwadze, przygotowując ofertę sylwestrową. 

Koncepcja

Wszystko musi zacząć się od dokładnego przemyślenia, w jakiej formie kreujemy, i co za tym idzie, do kogo kierujemy to wydarzenie. Zabawa z muzyką na żywo czy może uroczysta kolacja przy akompaniamencie fortepianu? Menu degustacyjne połączone z pokazem sommelierskim? Konkursy z nagrodami? A może jednak rodzinny czas z najmłodszymi? Ile restauracji, tyle pomysłów. Ważne, aby były one jednoznaczne określone i żeby po przybyciu na miejsce nie okazało się, iż oczekiwania i realizacja już od samego początku są dalekie od zgodności. To, jaka koncepcja ostatecznie zostanie wybrana, determinuje inne czynniki, które mają wpływ na końcowy sukces. Dla przykładu: mając w lokalu osiem stolików, przy których normalnie może zasiąść 48 osób, niekoniecznie właśnie taki wariant może sprawdzić się podczas imprezy. Ustawność sali, liczba dodatkowych stolików i krzeseł, co za tym idzie ewentualna liczba i wielkość obrusów czy serwetek, miejsce pod...Radosław Fischbach. Ekspert w dziedzinie zarządzania gastronomią, w przeszłości m.in.: dyrektor gastronomii Hotelu Arłamów. Karierę rozpoczynał w Hotelu Neptun w Łebie. Współpracował z Niemieckim Związkiem Piłki Nożnej przy okazji pobytu reprezentacji Niemiec podczas EURO 2012. Konsultant przy podręczniku dla techników gastronomicznych „Usługi kelnerskie”, wyd. WSiP; autor: R. Szajna.

Restauracja 6/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail