Duże grupy mały problem
 

 
Duże grupy mały problem

Czy duże grupy w restauracjach wymagają specjalnego traktowania? A jeśli tak, to czy jest to problem, czy okazja? Zapytaliśmy o to restauracje, które miały okazję gościć więcej takich grup w czasie ostatniego festiwalu Restaurant Week.

 

 

 

rs 2016 11hj 40

 

 

  Spontaniczne odwiedziny wieloosobowych grup nie zdarzają się u nas często. W przypadku większych grup zazwyczaj stoliki są rezerwowane. Festiwal Restaurant Week nic nie zmienił u nas w tym aspekcie, ale myślimy, że dzięki niemu pokazaliśmy się jako miejsce otwarte na tego rodzaju grupy.

 

 

W naszej restauracji zawsze staramy się dopasować do gościa. Tak jest również przy większych grupach. Proponujemy dania spoza karty, napoje, bierzemy również pod uwagę zmianę ceny. Jeśli wśród osób z grupy jest wegetarianin lub weganin, nie stanowi to dla nas problemu. Talerze przekąsek czy specjalnie konstruowana karta napojów zawsze ma sens, jeśli jest taka potrzeba grupy. Z chęcią się dostosowujemy. Większe grupy są obsługiwane na wysokim poziomie – ale takim samym jak pozostali. Kelnerzy starają się zapamiętywać zamówienia. Zdarza się, że więcej niż jeden kelner obsługuje grupę. Rozdzielenie rachunku na poszczególne osoby w grupie nie stanowi żadnego problemu. Z chęcią dopasowujemy się jak możemy. 

 

 

Beata Twardowska, hotel Lublinianka, Lublin

 

  Restauracja SzAMMa to mały lokal à la carte, liczący niecałe 40 miejsc. Z tego też powodu podczas tej edycji Restaurant Week nie przyjmowaliśmy...


Restauracja 6/2016, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail