QFG Food Group rośnie w siłę. Firma przedstawia plan inwestycji w Pionkach na 5 najbliższych lat
 
QFG Food Group rośnie w siłę. Firma przedstawia plan inwestycji w Pionkach na 5 najbliższych lat

W drugiej połowie 2016 roku otworzyliśmy nowy zakład produkcyjny na terenie dawnego Pronitu. Już wtedy zapowiadaliśmy, że to dopiero początek naszego rozwoju i działań w regionie. Do końca 2022 roku planujemy zainwestować w Pionkach blisko 400 mln zł. Będzie się to wiązało ze stworzeniem około 1000 nowych miejsc pracy – powiedział Jarosław Krzyżanowski, Prezes QFG.


Szereg inwestycji z przełomu 2016/2017 otwierają zakład produkcyjny nr 3 oraz postępująca już budowa mieszalni pasz. Zaraz za nimi budynek usługowo-biurowy (wraz z punktem przedszkolnym i lokalem gastronomicznym), a także myjnia samochodowa i warsztat.

Istniejące i nieużytkowane laboratorium oraz kupiony pod koniec 2016 roku budynek Mesko według planów mają zostać połączone i przekształcone w centrum konferencyjno-szkoleniowe z hotelem, basenem i innymi udogodnieniami. Jak mówi Krzyżanowski Budowa planowana jest w dużej mierze na potrzeby obsługi QFG i firm współpracujących znajdujących się w strefie dawnego Pronitu, ale także jako obiekty komercyjne, dostępne dla firm i mieszkańców z sąsiedztwa.

Kolejne na liście do rozpoczęcia w 2018 roku są: własna przyzakładowa oczyszczalnia ścieków z możliwością rozbudowy oraz dwie hale produkcyjne (jedna z nich dedykowana dla produktów panierowanych) i młyn.

Plany od 2018 roku wzwyż obejmują produkcję kartonów, wyrobów wegetariańskich, wylęgarnię piskląt, oraz kolejne dwie hale produkcyjne i magazynowe. Ponadto przewidziana jest budowa centrum badawczo-rozwojowego, które ma umożliwić QFG testowanie oraz prezentację nowych technologii i produktów. Listę inwestycji zamyka budowa osiedla domów wielorodzinnych.

Poza Pionkami Jarosław Krzyżanowski przewiduje nową inwestycję w Radomiu. Na obrzeżach miasta (w okolicach Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych) ma powstać nowoczesna ubojnia drobiu. Wykorzystane w niej technologie uwzględniają normy unijnego rozporządzenia dotyczącego dobrostanu zwierząt oraz zostały uzgodnione i zaakceptowane przez Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Ubojnia ma zapewnić około 200 nowych miejsc pracy.

QFG specjalizuje się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. „żywności wygodnej”, gotowej do spożycia bezpośrednio po podgrzaniu. W ofercie znajdziemy między innymi chłodzone, mrożone, sterylizowane i pasteryzowane dania z drobiu, wieprzowiny, wołowiny lub baraniny. Przygotowane w próżniowej technologii długiego gotowania sous-vide, a także panierowane, marynowane i formowane. Głównymi odbiorcami wyrobów QFG są sieci handlowe i gastronomiczne. Około 80% produkcji trafia na rynki europejskie, pozostała część do Polski.

Dynamiczny rozwój segmentu convenience food przekłada się na zwiększenie przychodów QFG. W ostatnich latach dynamika wzrostu biznesu Jarosława Krzyżanowskiego osiąga dwucyfrowe wartości. W 2015 roku przychody QFG wyniosły 171 mln zł, 2016 przyniósł ich zwiększenie do blisko 210 mln.

W latach 2009-2016 firma Jarosława Krzyżanowskiego zainwestowała w Pionkach łącznie 165 mln zł, z czego 10,2 mln w zakup gruntów. W tym samym czasie wartość podatków jaka zasiliła budżet miasta Pionki z tytułu PIT i CIT wyniosła 1,14 mln zł.

Początki firmy działającej wtedy pod nazwą Krzyżanowscy miały miejsce w Radomiu w 2000 roku. Następnie co pięć kolejnych lat następowały milowe kroki w postaci inwestycji w Białobrzegach i Pionkach. Piętnastolecie działalności wiązało się z pozyskaniem strategicznego partnera finansowego, jakim jest amerykański fundusz Highlander Partners, który objął sześćdziesiąt procent udziałów w firmie. Ten krok otworzył spółce nowe drzwi do dalszej ekspansji.

Obecnie QFG rozwija się szybciej niż kiedykolwiek w swojej historii. Naszym głównym celem jest zgromadzenie wszelkich zasobów niezbędnych do produkcji w promieniu 100 km od Pionek – serca QFG. To nie tylko niezwykła szansa dla naszej firmy, ale też dla najbliższego sąsiedztwa. Nie zapominajmy, że Miasto i Gminę Pionki cechuje bezrobocie sięgające około 20%. Rozwijając QFG Food Group i zapewniając odpowiednią infrastrukturę stworzymy nowe miejsca pracy nie tylko w ramach holdingu. Tak dynamiczny rozwój otwiera też szanse na zachęcenie innych do inwestowania w regionie i budowania nowych przedsiębiorstw. - podsumowuje Jarosław Krzyżanowski.

 Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail