Biedronka: w 24 godz. od połowu do wysyłki
  
Biedronka: w 24 godz. od połowu do wysyłki

2017-02-08

W ramach kolejnej odsłony akcji „Ryby są o!mega”, prowadzonej wspólnie z Instytutem Żywności i Żywienia, Biedronka promuje pstrąga tęczowego łososiowego w płatach Marinero.


Pstrągi tęczowe łososiowe oferowane w Biedronce są w ciągu jednego dnia: schładzane tuż po połowie,  hermetycznie pakowane i przygotowywane do wysyłki do sieci.  Dzięki temu procesowi zachowują wyjątkową świeżość.
Długoterminowa współpraca Biedronki z polskimi dostawcami pozwala udoskonalać procesy logistyczne i skracać terminy dostawy produktów, co przekłada się na ich świeżość i jakość. Pstrąg tęczowy odławiany jest ze zbiorników lub hodowli położonych w pobliżu zakładu produkcyjnego. Ryba jest schładzana tuż po połowie do temp. 0 - 3°C i transportowana do zakładu produkcyjnego, gdzie po odpowiedniej selekcji surowca, w ciągu ok. 4 godz. podlega ręcznemu patroszeniu i płatowaniu. Następnie zostaje hermetycznie zapakowana w atmosferze ochronnej MAP. Kolejne 8 godz. to dalsze wychładzanie i przygotowanie ryby do wysyłki do sieci. Tym samym cały etap produkcji - połów, selekcja, patroszenie, płatowanie, pakowanie oraz przygotowanie ryby - nie zajmuje więcej niż 24 godz.
Biedronka systematycznie rozszerza swoją ofertę ryb i wraz z Instytutem Żywności i Żywienia aktywnie promuje ich konsumpcję w ramach kampanii „Ryby są o!mega w Biedronce”. Obecnie w ofercie świeżych ryb zawierających kwasy Omega 3 są obok pstrąga tęczowego takie ryby jak: łosoś norweski świeży filet, tołpyga filet oraz śledź tusza.


Aktualności
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail