Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja
 

 
Lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja

Jakie plany inwestycyjne w tym roku mają deweloperzy? W jakich rejonach powstaną nowe osiedla? Sonda przeprowadzona wśród przedstawicieli branży nieruchomości pomoże w podjęciu decyzji, gdzie otworzyć nową restaurację.

  rs 2017 02q 37

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.

Strategia firmy na ten rok nie ulega zmianie. Podobnie jak w poprzednich latach planujemy utrzymanie pozycji jednego z czołowych deweloperów w Polsce. Będzie to możliwe dzięki sukcesywnemu uzupełnieniu oferty w segmencie popularnym, jak również w lokalizacjach w centrach miast, doskonale nadających się na zakup inwestycyjny. Planujemy umocnienie naszej pozycji na rynku komercyjnym, w segmencie powierzchni biurowych, gdzie w trakcie budowy i projektowania mamy dwie inwestycje w Warszawie i we Wrocławiu o łącznej powierzchni ponad 39 tys. mkw. 

Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.

Zgodnie z przyjętą strategią działalność Grupy skoncentruje się przede wszystkim na realizacji inwestycji w Trójmieście i Warszawie. Do uruchomienia w bieżącym roku przewidzianych jest 10 projektów, w których powstanie łącznie ok. 1500 lokali. Będziemy również uzupełniać bank ziemi, jeśli pojawią się atrakcyjne oferty zakupu gruntów. Michał Sapota, prezes zarządu Murapol S.A. Strategia rozwoju Grupy Murapol na 2017 rok zakłada intensywny wzrost zarówno działalności inwestycyjnej, jak i deweloperskiej, tak w kraju, jak i poza jego granicami. W bieżącym roku zamierzamy kontynuować rozwój segmentu inwestycyjnego naszej działalności, tworząc kolejne fundusze inwestycyjne, planujemy zwiększać ilość środków pod zarządzaniem, pochodzących od inwestorów zewnętrznych. Także plany sprzedażowe Grupy na 2017 rok są większe niż wynik osiągnięty w minionym roku. Kontraktacją na poziomie 4 tys. mieszkań zamierzamy ustanowić nowy rekord, nie tylko w swojej działalności, ale także w skali całego polskiego rynku mieszkaniowego. Plany te opieramy na liczbie rozpoczętych oraz przygotowywanych projektów deweloperskich, a także na posiadanym banku ziemi. W minionym roku wydaliśmy na zakup gruntów dwukrotnie więcej niż w 2015 roku, co pozwoli nam wybudować o 60 proc. więcej powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych niż w ubiegłym roku. Nabyte nieruchomości umożliwią nam zarówno zwiększenie obecności na dotychczasowych rynkach działalności, jak: Kraków, Wrocław, Warszawa, czy Katowice, jak również pozwolą wejść do nowych miast, jak Bydgoszcz czy Gdynia. Stale pracujemy nad dalszą dywersyfikacją geograficzną swojej działalności i rozważamy kilka nowych lokalizacji na Śląsku i w Zagłębiu. Nie ustajemy także w poszukiwaniach ciekawych gruntów pod inwestycje...


Restauracja 1/2017, NARZĘDZIA
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail