Portale internetowe Polskich Wydawnictw Specjalistycznych ProMedia sp. z o.o. korzystają z ciasteczek COOKIES, które są zapisywane na dysku urządzenia końcowego użytkownika. Jeśli nie zgadzają się Państwo na zostawianie ciasteczek prosimy o wyłączenie obsługi ciasteczek w konfiguracji Państwa przeglądarki stron internetowych i dalszą wizytę na stronie. Przeczytaj całość , Zamknij to okno informacyjne.

ReklamaZ pasji do szkła

Ponad cztery dekady temu firma Riedel dostrzegła zależność między kształtem karafki a smakiem i aromatem wina. Odkrycie to stanowi ważną wskazówkę dla każdego restauratora.

rs 2017 02q 43 

  Wina dzięki dekantacji zyskują pełny bukiet. Wyciągnięcia korka i pozostawienie trunku w butelce nie można nazwać jednak napowietrzaniem. Średnica szyjki jest bowiem za mała, by proces ten przebiegał prawidłowo. Dlatego, aby wino mogło „odetchnąć pełną piersią”, niezbędna jest karafka. Ed McCarthy, autor popularnych poradników winiarskich zaznacza, że napowietrzania wymagają liczne wina czerwone, tylko kilka gatunków białych oraz wybrane wina deserowe. Wielkim zwolennikiem dekantacji tychże win jest słynny francuski winiarz Christian Moueix. – Preferuję dekantowanie win, zarówno starych jak i młodych. Jest to oznaka szacunku dla tych pierwszych i wyraz zaufania do drugich.

Dekantacja starych win, zaledwie kilka chwil przed ich serwowaniem, pomaga sprawić, by miały one odpowiednią jasność i blask nieprzysłonięte...Rafał Skórski

Restauracja 1/2017, ALKOHOLE

  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Wszyscy prenumeratorzy dwumiesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika prosto na biurko
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-restauracja.com
  • (w tym archiwum dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Rabat uzależniony od długości trwania prenumeraty
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.e-restauracja.com
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
Bezpłatny biuletyn

Strefa prenumeratora

Nasze serwisy


ProMedia www.pws-promedia.pl     Restauracja www.e-restauracja.com

Rynek Turystyczny www.rynekturystyczny.pl     Polski Jubiler www.polskijubiler.pl    

Nowoczesna Stacja Paliw www.e-stacjapaliw.pl

© ProMedia Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne Polityka prywatności