Z pasji do szkła
 

 
Z pasji do szkła

Ponad cztery dekady temu firma Riedel dostrzegła zależność między kształtem karafki a smakiem i aromatem wina. Odkrycie to stanowi ważną wskazówkę dla każdego restauratora.

rs 2017 02q 43 

  Wina dzięki dekantacji zyskują pełny bukiet. Wyciągnięcia korka i pozostawienie trunku w butelce nie można nazwać jednak napowietrzaniem. Średnica szyjki jest bowiem za mała, by proces ten przebiegał prawidłowo. Dlatego, aby wino mogło „odetchnąć pełną piersią”, niezbędna jest karafka. Ed McCarthy, autor popularnych poradników winiarskich zaznacza, że napowietrzania wymagają liczne wina czerwone, tylko kilka gatunków białych oraz wybrane wina deserowe. Wielkim zwolennikiem dekantacji tychże win jest słynny francuski winiarz Christian Moueix. – Preferuję dekantowanie win, zarówno starych jak i młodych. Jest to oznaka szacunku dla tych pierwszych i wyraz zaufania do drugich.

Dekantacja starych win, zaledwie kilka chwil przed ich serwowaniem, pomaga sprawić, by miały one odpowiednią jasność i blask nieprzysłonięte...Rafał Skórski

Restauracja 1/2017, ALKOHOLE
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail