Włoski lokal o niewłoskim klimacie
 
Włoski lokal o niewłoskim klimacie

Lokal, który niczym nie przypomina włoskiej trattorii. Nie ma też nigdzie trójkolorowej flagi, ani nawet cerowanych obrusów. Czyżby tak miała wyglądać restauracja włoska przyszłości? I to w Gdyni. Dopiero po chwili zauważam ogromny, kafelkowy piec na pizzę. Do tej pory mój wzrok krążył pomiędzy wymyślnymi lampami po nowoczesnym, loftowym wystroju gdyńskiego – Serio.

pws 2015 09c 16

Lokalizacja

 Restauracja zlokalizowana jest na rogu ulicy 3 maja i Zgody. Sto metrów od jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Gdyni – 10 lutego. Mimo tego sprawia wrażenie bycia nieco na uboczu. Z pełną świadomością wybraliśmy miejsce, które trzeba znaleźć i odkryć. Dosłownie obok działa zresztą nasz pierwszy lokal – Śródmieście. To sąsiedztwo sprawia też, że znacznie łatwiej nadzorować nam oba interesy. 

Wystrój

Autorem projektu wnętrza jest Maciej Ryniewicz, niezwykle zdolny i coraz bardziej rozchwytywany architekt, a prywatnie również nasz przyjaciel. Wspólnie z nim realizowaliśmy już nasz pierwszy koncept – Śródmieście. Lubimy miejski, loftowo-industrialny styl – beton, stal czy odkrytą cegłę. W Serio przełamaliśmy go rozbiórkowym drewnem, skórą oraz szkłem. Staraliśmy się uciec od stylistyki tradycyjnej włoskiej restauracji. Zależało nam, aby wnętrze było nowoczesne i uniwersalne. Jedynie pewne akcenty, jak opalany drewnem piec ustawiony naprzeciwko wejścia, zdradzają z jaką kuchnią mamy do czynienia....Stefan Wroński

Restauracja 5/2015, KONCEPT
Strefa prenumeratora


  Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Czytaj dalej kupując prenumeratę „Restauracji” w wersji papierowej, lub cyfrowej.

Prenumerata RESTAURACJI to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania dwumiesięcznika
  • Dostęp do archiwum wydań „Restauracji” w wersji online
  • Specjalistyczne raporty w ramach prenumeraty
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 20
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego na stronie www.sklep.pws-promedia.pl
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Restauracji napisz skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.pl
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail