Kucharze Radisson Blu Hotel Kraków „ugotują” Transatlantyk Festival Poznań
 
Kucharze Radisson Blu Hotel Kraków „ugotują” Transatlantyk Festival Poznań

2013-08-01

W ramach festiwalu Transatlantyk 2013 odbędzie się projekcja filmu „Historia ruchu Slow Food”. Po jego emisji obędzie się uroczysta kolacja, którą przygotują znakomici polscy kucharze, propagujący ideę Slow Food. Co smakowitego przygotują? Na to pytanie odpowiada Executive Sous Chef Radisson Blu Hotel Kraków – Miłosz Kowalski.

plakat_transatlantyk_2013

Tegoroczny Festiwal Poznań zabierze widzów w rejs po wybitnym światowym kinie i muzyce. Gośćmi festiwalu są znani i doceniani legendarni reprezentanci najróżniejszych zawodów muzycznych i filmowych, ale też młodzi artyści. Podczas imprezy odbędą się setki fascynujących pokazów i liczne koncerty. To już trzecia edycja Transatlantyk Festival w Polsce.

Niesłychaną gratką dla wszystkich uczestników będących fanami sztuki kulinarnej jest wieczór, podczas którego zostanie wyświetlonych aż 5 filmów o tej tematyce. Kino kulinarne festiwalu zaprasza wszystkich uczestników, którzy chcieliby podzielić się swoją pasją do gotowania i celebrowania jedzenia. Jedna z najciekawszych projekcji będzie „Historia ruchu Slow Food” w reżyserii Stefano Sardo, która odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 18.30. Akcja filmu rozgrywa się w rejonie małych, włoskich ogrodów, przedstawiając opowieść o pasji do doskonałego jedzenia, która przezwycięża pasję do polityki lewitującego aktywisty i początkującego dziennikarza Carlo Petriniego. Kolejnym najsmaczniejszym punktem programu, tuż po zakończeniu seansu, będzie kolacja przygotowana w idei Slow Food. Główna uwaga skoncentrowana będzie wokół wybitnych polskich kucharzy skupionych wokół portalu „WszystkoDlaKucharzy”. Wśród ósemki znaleźli się Miłosz Kowalski – Executive Sous Chef Radsson Blu Hotel Kraków w parze z Grzegorzem Olejarką, a także Stanisław Bobowski – Executive Chef Kuchni Radisson Blu – w parze z Arturem Skotarczykiem.
„Cała kolacja została skrupulatnie zaplanowana, tak by mogła stanowić pewnego rodzaju gastronomiczną opowieść, która łączy w całość nietypowy klimat, regionalne produkty, różnorodność dań oraz pasję wszystkich ośmiu kucharzy. Wspólnie z Grzegorzem Olejarką naszym daniem przeniesiemy wszystkich gości prosto nad morze. Danie, które zaserwujemy cechuje wyrazisty smak, doskonale zbalansowany i połączony z intrygującymi teksturami. To również preludium do dania głównego” – opowiada Miłosz Kowalski, Executive Sous Chef Radisson Blu Hotel w Krakowie.

„Naszym gościom podamy solonego dorsza z rzodkiewką, dziką pokrzywą oraz soliród. Zakończeniem kolacji będzie deser przygotowany przez kolejną znakomitą parę kucharzy - Stanisława Bobowskiego z Radisson Blu, wraz z Arturem Skotarczykiem. – zapowiada Miłosz Kowalski.

„Wraz z Arturem Stokarczykiem przygotujemy dla gości festiwalu deser, którym będzie mus z palonych migdałów z wiśnią, twaróg mrożony z mleka wiejskiego z miodem akacjowym i amarantusem. Deser będzie ukoronowaniem całej kolacji. Dobór i kompozycja składników doskonale eksponują nasze najlepsze polaskie produkty – wiśnie, miód akacjowy, mleko wiejskie. Ciekawym dodatkiem jest Amarantus- to jedna z najstarszych roślin uprawnych, a obecnie częśćiej określany jest zbożem XXI wieku – mówi Stanisław Bobowski Szef Kuchni w Radisson Blu Hotel Kraków.

Kucharze podczas jednego wieczoru zabiorą gości w magiczny świat smakowitych dań, przygotowanych z pasją przez najlepszych kucharzy w kraju. Czas spędzony podczas tego wydarzenia, bez wątpienia odda swojski klimat, podsycany zapachami i smakami regionalnych kuchni. Wkrótce na profilu Facebook Radisson Blu Hotel Kraków będzie można znaleźć przepisy potraw, które Szefowie Kuchni Radisson Blu będą przyrządzać w trakcie trwania festiwalu www.facebook.com/RadissonBlu.Hotel.Krakow.

Polecamy
W najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RESTAURACJI:

Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło

E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail